head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Mu Dan Beeng Cha 2014 / Čínský bílý lisovaný čaj
Charakteristika
Světle zelený až bílý list, celý ochmýřené tipsy. Tips a dva lístky. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev, koření a ovoce. Čaj je lisován do koláčků o hmotnosti 100 g. Sklizeň: První jarní, duben 2014. Kultivar: Fu Ding, Da Bai Cha, 30leté stromy. Oblast: Cheng Che, Fujian. Mistr: Chang Liang Chuej. Čaj je díky lisování vhodný na zrání, bohužel nemám celý koláč. Fantastický čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C. Necháme louhovat 15 s až 2 minuty. Nálevů připravíme až 5. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, sladká, lehce pečená s příjemným vegetálním tónem, medová až květinová. Chuť je květinově nasládlá, jemná, lehce pečená, vegetální a s velmi zajímavým sladce dřevěným tónem. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, lehce pečený až ořechový. Dozvuk zůstává dlouho v ústech a evokuje pocit tepla a aromatických bylinek s vegetálním tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2015 byla 209 Kč za kus - 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje tělo a hlavně duši. Je vhodný při úzkosti, depresích a melancholické náladě. Vhodný taky před meditací, výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
PaiMuTanBeengcha2014
PaiMuTanBeengcha2014
PaiMuTanBeengcha2014
tea