head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shou Mei Beng Cha, 150g, 2008 / Obočí Dlouhého Věku
Charakteristika
Hnědo-stříbrno-zelený list, nepravidelný, zlámané kousky lístků i celé listy slisované do koláče o váze 150g. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev, koření a citrusů. Ještě sem se nesetkal s někým koho by tento čaj neoslovil. Je opravdu podmanivý a má svůj půvab. Oblast: Fujian. Čaj je z roku 2008. Producent: Tian Hu Tea. Co. Můj oblíbený čajík. :-)
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě 85°C. Necháme louhovat 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 4. Nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně silnější, sladká, kořeněná, citrusová a medová. Chuť nasládlá, jemná a velmi zajímavá se stopami exotických dřev, citrusů a velmi ušlechtile nahořklá. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 200Kč za kus/150g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Shou Mei Beng Cha, 150g, 2008
Shou Mei Beng Cha, 150g, 2008
Shou Mei Beng Cha, 150g, 2008 Shou Mei Beng Cha, 150g, 2008
Shou Mei Beng Cha, 150g, 2008
tea