head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sree Antu Valley Silver Tips, 2010 / Bílý nepálský čaj
Charakteristika
Šedavě stříbrný až bílý list, v podstatě jen tipsy. Vůně je sladká, ovocná a velmi jemná a příjemná. Na 1kg tohoto čaje je třeba nasbírat 50-60kg čerstvých lístků! Čaj je zpracován jako čínský Yin Zhen a podobné čaje. Zpracování: Kompletně ruční a velmi pečlivé. Sklizeň: Ruční, konec června 2010. Oblast: Nepál, Ilam, zahrada Antuvalley 1400 m.n.m. Opravdu vynikající čajík!
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 90°C. Necháme louhovat 20s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 4. Nebo raději připravovat na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, sladká, květinově bylinková a příjemná. Chuť nasládlá, jemná, bylinková, květinová a decentně nahořklá. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, středně dlouhý s bylinkovým tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 380Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje tělo a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod. Vynikající na dlouhá rána a pro dobrou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Sree Antu Valley Silver Tips
Sree Antu Valley Silver Tips
Sree Antu Valley Silver Tips
tea