head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zheng He, Lao Bai Hao Yin Zhen, 2011 / Bílé ochmýřené stříbrné jehličky
Charakteristika
Světle zelený list, celý ochmýřený, pravidelný, jen tipsy (nerozvité pupeny stejné velikosti). Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev, ovoce s archivní vlnkou. Kvalita: AAA. Sklizeň: Jaro 2011. Čaj byl archivován do roku 2016 a v tomto roce jej také ochutnávám. Zpracování: Tradiční, ruční, sušeno na slunci a předtím starou metodou, zavadáním pod přístřeškem. Kultivar: Zheng He, Da Bai Hao. Vysoko položené privátní zahrady. Název: Bai Hao Yin Chen - Bílé ochmýřené stříbrné jehličky. Oblast: Zheng He, Fujian. Producent: Privátní. Vynikající čajík.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C. Necháme louhovat 30 s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 6. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová až světle hnědá. Vůně jemná, sladká, medová až květinová. Chuť nasládlá, bylinková, cítíme tóny lesního medu, sušeného ovoce a melasy. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý a zajímavý. Převládá lesní med a sušené ovoce s tónem sladkého dřeva.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2016 byla 743 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ZhengHeBaiHaoYZ2011

ZhengHeBaiHaoYZ2011

tea