head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
King Bai Mu Dan, Zheng He / Bílá Pivoňka, 2008
Charakteristika
Hnědo-stříbrno-zelený list, nepravidelný, zlámaný s bílém, ochmýřeném tipsem. Obsahuje tips plus dva lístky nejlepší kvality. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev. Sklizeň: Jaro, 2008. Kultivar: Zheng He Da Bai Cha, Shui Hsien. Oblast: Zheng He, Fujian. Zpracování: Tradiční, dlouhé pozvolné sušení na slunci, ruční, limitovaná produkce rezervovaná na rok dopředu. Producent: Privátní. Ještě sem se nesetkal s někým koho by tento čaj neoslovil. Je opravdu podmanivý a má svůj půvab.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě 90°C. Necháme louhovat 1 až 3 minuty. Nálevy připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně silnější, sladká, ovocná, bylinná, až medová. Chuť nasládlá, jemná a velmi zajímavá se stopami exotických dřev, ušlechtile nahořklá, lehce bylinná. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, kratší se stopami vzácných dřev.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 310Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, pro zamilované páry v hodný také k výkládání karet, kaligrafii, apod.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
King Bai Mu Dan, Zheng He
King Bai Mu Dan, Zheng He
King Bai Mu Dan, Zheng He
tea