head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Ya, Tai Mu Shan, Fujian 2013 / Žlutý Tips, čínský žlutý čaj
Charakteristika
Světle zeleno žluto stříbrný list s žluto stříbrným tipsem. Opravdu převládá žlutá barva, jde o tradičně vyráběný vysokohorský čaj! Listy jsou jeden jako druhý, malé srpečky, tvořící tips a dva lístky, opravdu skvostné. Vonící velmi jemně, sladce, kovově, lehce pečeně a květinově. Velmi pečlivě zpracovaný čajík. Sklizeň: Jaro 2013 pre-Ming, 1. sběr zahrady. Celková produkce sběru jen 2kg. Oblast: Tai Mu Shan, Fu Ding Fujian. Zpracování: Tradiční , ruční, precizní. Producent: Privátní. Je to delikatesa, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků na konvičku nebo zhong ( 120ml ) zalijeme vodou o teplotě až 90 - 99°C. Necháme louhovat 15s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je průzračná, zeleno žlutá. Vůně jemná, lehce bylinková, sladká, příjemná. Chuť nasládlá, jemná, příjemně bylinková, citrusově ovocná a pro žluté čaje typická. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 667Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj, vhodný dopoledne nebo v poledne. Výborný při dešti, bouřce, přemýšlení. Ovlivňuje 3. čakru. Navozuje zdravý pocit sebevědomí, výborné před uzavíráním obchodů, před přednáškou či zkoušením. Opravdu hodnotný čaj pro znovunabytí energie.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HuangYaTaiMuShan13
HuangYaTaiMuShan13
HuangYaTaiMuShan13
tea