head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Huang Ya Sechuan, Meng Ding Shan 2009 / Žlutý Tips
Charakteristika
Světle zeleno-žluto-stříbrný list s žluto-stříbrným tipsem. Opravdu převládá žlutá barva, jde o tradičneě vyráběný vysokohorský čaj! Listy jsou jeden jako druhý, malé srpečky, opravdu skvostné. Vonící velmi jemně, sladce, kovově, lehce pečeně a květinově. Velmi pečlivě zpracovaný čajík. Sklizeň: Jaro 2009 pre-Ming, 1. sběr zahrady. Ruční sklizeň ze starých čajovníků. Celková produkce v 1. sběru jen 10kg. Oblast: Meng Ding Shan. Sechuan. Zpracování: Tradiční , ruční, precizní. Prodicent: Malá privátní farma. Je to delikatesa, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků na konvičku nebo zhong ( 120ml ) zalijeme vodou o teplotě až 90 - 99°C. Necháme louhovat 15s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je průzračná, lehce žlutá.Vůně jemná, lehce bylinková, sladká, příjemná. Chuť nasládlá a zároveň příjemně hořknoucí, jemná, příjemně bylinková, citrusově ovocná a pro žluté čaje typická. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 756Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj, vhodný dopoledne nebo v poledne. Výborný při dešti, bouřce, přemýšlení. Ovlivňuje 3. čakru. Navozuje zdravý pocit sebevědomí, výborné před uzavíráním obchodů, před přednáškou či zkoušením. Opravdu hodnotná pastva pro oči když se díváte na vylouhované lístky.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Huang Ya Sechuan, Meng Ding Shan 2009
Huang Ya Sechuan, Meng Ding Shan 2009
Huang Ya Sechuan, Meng Ding Shan 2009
tea