head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Rouxiang /  Žlutý Čaj v bambusovém listu
Charakteristika
Hnědo-zeleno-žlutý list s nízkým výskytem tipsů. Drátkovitý, drobný list. Vonící velmi jemně, sladce, lehce pečeně, medově a pochopitelně s lehkou vůní bambusového listu. Čaj je zabalen do bambusového listu kde probíhá ještě oxidace a pak dodatečná fermentace. Je to starobylý způsob výroby tohoto čaje. Čaj má tak delší trvanlivost až 7let. Čaj který piji teď na jaře 2009 je z jara 2005. Oblast: provincie Anhui.  Zajímavý čajík, doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 7g lístků na 140ml konvičku zalijeme vodou o teplotě 80 až 90°C. Necháme louhovat 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 4. Nebo ještě lépe na způsob Kung Fu. Tento čaj takto doporučuji připravovat.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je průzračná, žlutá až oranžová.Vůně jemná, sladká, květinová, medová, příjemná. Chuť nasládlá, silnější se zeleným tónem a jakoby lehce uzená pro žluté čaje typická. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, příjemně svíravý a kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 60Kč za kus cca 50g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj, vhodný dopoledne nebo v poledne. Výborný při dešti, bouřce, přemýšlení. Ovlivňuje 3. a 7. čakru. Navozuje zdravý pocit sebevědomí, výborné před uzavíráním obchodů, před přednáškou či zkoušením. Pohladí žaludek i naše smysly. Nedoporučuji večer, při psaní, nebo při drobné práci, mohou se povzbuzením poměrně dost třást ruce.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Rouxiang
Rouxiang
Rouxiang Rouxiang
Rouxiang
tea