head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhu Cha, Temple of Heaven, 2009 / Perlový čaj, střelný prach-zelený čaj
Charakteristika
Tmavě-zelený až šedavý pravidelný a celý list stočený do malých nepravidelných kuliček. List je i se stopičkou i s tipsem. Připomínající střelný prach. Proto "Gun Powder". Vůně slabší, sladce kouřová a trávovitá. Sklizeň: 2009. Čaj se často používa s marockou mátou na výrobu čaje Tuareg.
Příprava
Asi 4g lístků na 120ml zalijeme vodou o teplotě 90°C a necháme louhovat 30s až 4 minutky. Nálevů připravíme maximálně 3.
Vlastnosti nálevu
Barva je žlutavá. Vůně je silnější, trávová a lehce kouřová. Chuť je silnější, vegetální a svíravější. Dozvuk je také silnější, sládnoucí a příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 56Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Je velmi povzbuzující, spíše na dopolední popíjení. Opět pozor na přelouhování. Vynikající k sladkému jídlu, cukroví apod. Vhodný na přípravu Kombuchy :-), nebo jako směs do nápoje Tuarégů. Ovlivňuje 1. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Zhu Cha, Temple of Heaven
Zhu Cha, Temple of Heaven
Zhu Cha, Temple of Heaven
tea