head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Formosa Ali Shan Chin Shin Gao Shan 1997 / Polozelený čaj z Taiwanu
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý, středně velký list, lehce zpřehýbaný, stočený do nepravidelných tvarů, řapíky jsou nevytříděné. Velmi příjemně vonící, balzamicky až květinově, ovocná složka je také patrná, perníkově sladká vůně se stopou kafru a po pečeném chlebu vonící. Kultivar: Chin Shin. Z 25 % oxidovaný čaj, který se dosouší pečením, pečení jest lehké. Je to archivní  čaj z roku 1997 z jara. Vynikající kvalita listu. Oblast: Ali Shan, 1600 m. n. m., Tchaiwan. Vynikající lahůdka!
Příprava
Přibližně 5 g lístků na 120 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme 30 s až 3 minutky a více nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme mnoho.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, až tmavě hnědá. Vůně je jemná, perníková, kořenitá, cítím badyán, muškátový květ, skořici spolu s pečeným tónem. Na pozadí je cítit kafrová vlnka. Chuť je harmonická, nasládlá, plná, cítíme tóny pečeného chleba, příjemný tón tmavých chutí pečenosti a květovosti, vyvážený perníkový tón se stopou kafru a sušeného ovoce, zejména hrozinek a švestek. Dozvuk je sládnoucí, delší, plný a velmi ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2014 byla 1314 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
AliShanGaoShan1997
AliShanGaoShan1997
AliShanGaoShan1997
tea