head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Balhyocha Noeul Hyanggi 2011 " Sunset " / Západ slunce, korejský oolong
Charakteristika
Tmavo hnědý list, místy světlejší. Pravidelný, drátkovitý a středně velký až drobný, místy větvičky. Vůně nádherná, vznešená, sladká, příjemně pečená až balzamická. List: Divoce rostoucí čajovníky. Lehký mrazík který v této oblasti působí, má za následek nastartování přirozené fermentace lístků, která tento čaj dělá unikátním v chuti a vůni. Zpracování: Precizní, pod vedením mistra Kim Jong Yeola, ten udělil jméno tomuto čaji - Noeul Hyanggi, vystihuje, divokou atmosféru západu slunce nad horou Jirisan. Sklizeň: Duben 2011. Oblast: Korea, oblast Hadong, údolí Hwangae, blízko hory Jirisan. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu o objemu 150 - 200 ml, a zalijeme vodou o teplotě kolem 99°C. Louhujeme tak 20s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 4. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžově hnědá. Vůně je jemná, sladká, pečená s tóny skořice, sušených jablek a švestek. Chuť jemná, sladká, podmanivá, příjemně pečená, měnící se ve sladkou s ovocným tónem sušeného ovoce a skořice. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší. Evokuje příjemnou hořkosladkost v ústech a později uplně zesládne.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 610 kč za bal./40g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., 3.a 6. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Doporučuji při překonání samoty, pro intelektuální práci či romantický večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BalhyochaNoeulHyanggi2011
BalhyochaNoeulHyanggi2011
BalhyochaNoeulHyanggi2011
tea