head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Formosa Dong Ding Hong Shui Chin Shin 2003 / Polozelený archivní čaj z Taiwanu
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý, středně velký list, lehce zpřehýbaný, stočený do nepravidelných tvarů. Velmi příjemně vonící, balzamicky až květinově, dále cítíme ovocné tóny a vůně se stopou kafru a pečeného chleba a skořice. Čaj byl farmářem vyroben přímo k archivaci. Byl archivován v ideálních podmínkách a už nikdy nebyl opakovaně dosoušen nebo pečen. Kultivar: Chin Shin. Oxidace: Střední. Pečení: Silné. Je to archivní  čaj je z jara roku 2003. Vynikající kvalita listu, sklízeno ručně. Oblast: Dong Ding, vesnice Yong Long, Tchaiwan. Vynikající lahůdka!
Příprava
Přibližně 5 g lístků na 120 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme 30 s až 3 minutky a více nebo na kung-fu způsob. První nálev doporučuji asi jednu minutu. Nálevů připravíme mnoho.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, až tmavě oranžová. Vůně je jemná, květová, lehce perníková, kořenitá, cítím badyán, muškátový květ, skořici spolu s jemným pečeným archivním tónem. Na pozadí je cítit kafrová vlnka. Chuť je harmonická, nasládlá, plná, cítíme tóny pečeného chleba, příjemný tón tmavých chutí pečenosti a květovosti, vyvážený archivní tón s malou stopou kafru a perníku, sušeného ovoce, zejména hrozinek a švestek. Dozvuk je sládnoucí, delší, plný a velmi ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2014 byla 500 Kč za 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu. Vynikající čaj pro kreativní práci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DongDingYongLong2003
DongDingYongLong2003
DongDingYongLong2003
tea