head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hwangae Uricha - Tongea, Hwangcha, 2011 / Zlatý čaj, korejský oolong
Charakteristika
Tmavo hnědý list, místy světlejší. Pravidelný, drátkovitý a středně velký až drobný, místy větvičky. Vůně nádherná, vznešená, sladká, příjemně pečená až balzamická. Čaj je lisován do koule o hmotnosti cca 100g. Plné zralosti dosáhne za asi 3 roky, ale vynikající je již teď. Zpracování: Precizní, pod vedením mistra Ch Yun Suk, částečně oxidovaný čaj. Sklizeň: 2011. Oblast: Korea, oblast Hadong, blízko hory Jirisan, organické zahrady. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu o objemu 150 - 200 ml, a zalijeme vodou o teplotě kolem 99°C. Louhujeme tak 20s až 5 minut. Nálevů připravíme cca 6. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžově hnědá. Vůně je jemná, sladká, pečená s tóny skořice, sušených jablek a švestek. Chuť jemná, sladká, podmanivá, příjemně pečená, po hořké čokoládě se měnící se ve sladkou. S lehkým ovocným tónem sušeného ovoce a skořice. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, delší. Evokuje příjemnou hořkosladkost v ústech a později uplně zesládne.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 1600 kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., 3.a 6. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Čaj má zahřívající ůčinky, vynikající do podzimních a zimních dnů. Doporučuji při překonání samoty, pro intelektuální práci či romantický večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
HwagaeUricha
HwagaeUricha
HwagaeUricha
tea