head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Jungpana Special Clonal, lot no. Ex-17/12, 2012 / Darjeeling oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zeleno hnědý celý list, místy světlejší, hraje všemi barvami s bílým ochmýřeným tipsem. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svinuté do podlouhlých tvarů i celé listy. Vůně je harmonická, jemně kořenitá, velmi sladká až medová, vznešená a podmanivá. Pochází z organického pěstování. Sklizeň: 2012. Kultivar: PB312 a AV2. Oblast: Darjeeling, zahrada Jungpana. Čaje bylo vyrobeno pouze 3 kg. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu. Přestože se jedná o druhou sklizeň, je tento čaj zpracován jako oolong, tak je v sekci polozelených čajů.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 30s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 3 až 4. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto hnědá. Vůně je jemná, sladká, květinově ovocná, příjemná. Chuť je sladká, intenzivní, květinová, příjemná, decentně nahořklá, ale okamžitě měnící se na sladkou, příjemně kořenitá, ovocná a velmi kultivovaná. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, ovocný, kultivovaný, delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 395Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jungpana 2012
Jungpana 2012
Jungpana 2012
tea