head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
WenShan Bao Zhong 2001 / Polozelený čaj z Taiwanu
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý, středně velký až menší list, lehce zpřehýbaný, stočený do nepravidelných tvarů, občas s větvičkami. Velmi příjemně vonící, balzamicky až květinově, perníkově, se stopou kafru a po pečeném chlebu. Mírně oxidovaný čaj, který se dosouší pečením. Bao Zhong - Pečený čaj. Je to archivní  čaj kolem roku 2001. Velmi dobré zpracování. Oblast: Taiwan, WenShan. Pečení velmi lehké a následné opakované. Naprostá rarita!
Příprava
Přibližně 5g lístků na 120 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 30s až 3 minutky a více nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme mnoho.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až světle hnědá. Vůně je jemná, perníkový tón s badyánem spolu pečeným tónem prostupují nálevy od počátku do konce. Chuť je harmonická, nasládlá, plná, cítíme tóny pečeného chleba, perníku, květové tóny spolu s tmavým ovocem. Dozvuk je sládnoucí, delší, plný a velmi ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 nebyla přesně určena, koupeno jako sadu čajů za hromadnou cenu.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WenShanBaoZhong2001
WenShanBaoZhong2001
WenShanBaoZhong2001
tea