head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
High Fire Bao Zhong 1980-83 / Polozelený čaj z Taiwanu
Charakteristika
Světle až tmavě hnědý, středně velký list, lehce zpřehýbaný, stočený do nepravidelných tvarů, občas s větvičkami. Velmi příjemně vonící, balzamicky až květinově, perníkově, se stopou kafru a po pečeném chlebu. Mírně oxidovaný čaj, který se dosouší pečením. Bao Zhong - Pečený čaj. Je to archivní  vyroben kolem roku 1980 - 1984, pečení je velmi silné. Vynikající kvalita listu. Oblast: Taiwan. Pečení velmi lehké a následné opakované. Naprostá rarita!
Příprava
Přibližně 5g lístků na 120 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme 30s až 3 minutky a více nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme mnoho.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá až tmavě hnědá. Vůně je jemná, lehce perníková, kořenitá - badyán, muškátový květ s pečeným tónem. Chuť je harmonická, nasládlá, plná, cítíme tóny pečeného chleba, slabší tón perníku, dominantní je pečený tón. Dozvuk je sládnoucí, delší, plný a velmi ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 nebyla přesně určena, koupeno jako sada čajů za hromadnou cenu.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Výborný čaj pro slavnostní chvíle. Prakticky nelze přelouhovat. Vynikající na přemýšlení nebo když chce být člověk sám. Navozuje velmi vznešenou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Baozhong1983
Baozhong1983
Baozhong1983
tea