head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gabaron, Gaba oolong, Jin Bai Long, Thajsko 2009 / Oolong GABA
Charakteristika
Světle až tmavě-hnědý, místy zelený list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně sladcevonících po žitném právě pečeném chlebu a povidlech se stopou citrusů. Vysoký obsah aminokyseliny GABA, je tento čaj velmi prospěšný. Více informací dole na stránce v kapitole účinky. Oblast: Thajsko, Chiang Rai, okres Mae Lao. Sklizeň: 2009. Zpracování: Pečlivé. Moc dobrý čaj s blahodárným účinkem.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až měděná. Vůně je jemná, velmi svěží, po pečeném chlebu vonící, cítíme povidla, meruňky, celkově je vůně velmi sladká. Chuť je jemná, sladká, medová, lehce citrusová, povidlová, velmi podmanivá. Dozvuk je sládnoucí, lehce svíravý, delší, velmi decentně nahořklý, ale příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 290Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 7.a 6.  čakru. Má vysoký obsah aminokyseliny GABA proto GABA Oolong. Aminokyselina GABA - aminomáselná kyselina - gamma-amino-butyrová, oddaluje stárnutí buněk, čaj má vysoký obsah antioxidantů, inhibuje vznik a rozvoj nádorů, stabilizuje a optimalizuje funkci lidských buněk, snižuje hladinu cholesterolu, redukuje stres, deprese, strach, zlepšuje spánek, má příznivý vliv na mozkové buňky, atd.. !
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Gabaron
Gabaron
Gabaron
tea