head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Haiyih Premium / Vietnam oolong
Charakteristika
Tmavě-zelený list, místy světlejší. Nepravidelné oválky velikosti čočky a sem tam jen přehýbané celé lístky. Vůně je květinová, sladká, lehce kořeněná a podmanivá. Lehce oxidovaný oolong. Zpracování: Kvalitní, kultivované čajovníky. Oblast: Annamské pohoří. Xuan Truong 1600 m. n. m.
Příprava
Přibližně 6g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu cca 200ml a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 1 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno žlutá. Vůně je jemná, sladká, květinová. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, příjemně květinová a osvěžující. Dozvuk je příjemně sládnoucí, pozdějí lehce a příjemně hořknoucí, plný a velmi aromatický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 6. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Osvěžuje v parných dnech.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Haiyih Premium
Haiyih Premium
Haiyih Premium
tea