head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hanhakoucha Toyoka Gokuchanin, 2010 / Japonský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý, zelený list, místy i světlejší. Nepravidelný, zpřehýbaný, potrhaný, i celé lístky s větvičkami. Vůně nádherná! Lehce květinová i pražená a sladká. Sklizeň: Přelom května a června 2010. Zajímavá chuť a výborná kvalita doporučuji zkusit. Kultivar: Toyoka. Oblast: Japonsko, prefektura Saitama. Zpracování: Ruční. Čaj vyrobil farmář Gokuchanin neboli pan Hiruma, který s tímto čajem loni zvítězil na Temomi Tea Competition. Čaj je vzácnost i v samotném Japonsku. Producent: Gokuchanin.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 200ml a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 20s až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 5. 
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, sladká, květinová, je cítit moře a umami, což je typická vůně pro japonské čaje. Chuť  jemná, osvěžující, sladká, podmanivá, příjemně květinová a lehce pečená. Dozvuk je, delší, jemný, příjemně sládnoucí se stopou pečenosti.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 335kč za 30g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Velmi dobrý na vytrávení. A vynikající na zahnání žízně. Velmi pohodový čaj, zahání únavu a ospalost.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Hanhakoucha Toyoka Gokuchanin, 2010
Hanhakoucha Toyoka Gokuchanin, 2010
Hanhakoucha Toyoka Gokuchanin, 2010
Hanhakoucha Toyoka Gokuchanin, 2010
tea