head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Himalaya Garden
Charakteristika
Tmavě-hnědý až světle-hnědý list list s bílo-zlatým tipsem. Drátkovitý někdy jen zpřehýbaný list. Vůně, balzamická, květinová, sladká, ušlechtilá. Je to čaj výborné kvality, jak listu tak zpracování. Je to něco mezi oolongem a červeným čajem, dodavatel jej má mezi oolongy tak jsem to tak zařadil. Původ: Nově založená plantáž Mi Lin v Tibetu, výšce 1600 metrů nad mořem.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 85°C. Louhujeme tak 5 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 5. Lépe připravíme na Kung fu, vyniknou jednotlivé chutě a počet nálevů jde přes 10.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutavá. Vůně je jemná, sladká, jemná s květinovými tóny. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá a osvěžující.  Dozvuk je příjemně hořknoucí, později sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 500Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer.Podporuje veselou náladu a pohodu. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj. Nejlépe chutná s pravým přítelem. Velmi osvěžuje mysl i tělo. Ovlivňuje 7. čakru. Výborný před meditací.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Himalaya Garden
Himalaya Garden

tea