head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hnědá Gruzie, Tkibuli 2009 / Gruzínský oolong
Charakteristika
Světle až tmavě-hnědý celý list zpřehýbaný, tužší a větší listy s větvičkami. Vůně, příjemná, balzamická, exoticky kořeněná. Oolong z Gruzie je raritka, vyrobena na přání. Celková produkce byla 4kg. Oxidace je 75%. Oblast: Severní Gruzie, horská oblast Tkibuli.
Opravdu zajímavý čaj, rozhodně ochutnejte.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 120 ml zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 30s až jedné minutky nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 4.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá až oranžová. Vůně je jemná, kořeněná až balzamická. Chuť je jemná, nasládlá, ušlechtilá, po sušených hruškách a povidlech, medovici a je velmi podmanivá. Dozvuk je sládnoucí, delší, velmi decentně nahořklý a příjemně nakyslý. V čaji se velmi dobře projevuje nezaměnitelný charakter klasické červené gruzie a pěstování v drsnějších horských podmínkách.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 260Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry. Čaj má přijemně zahřívací schoponost, vynikající jako podzimní a zimní popíjení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Hnědá Gruzie, Tkibuli 2009
Hnědá Gruzie, Tkibuli 2009
Hnědá Gruzie, Tkibuli 2009
tea