head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hojicha Kakegawa 2012 / japonský pražený čaj
Charakteristika
Tmavě hnědý list, místy světlejší. Nepravidelný, zpřehýbaný, spíše podlouhlý, potrhaný, delší, pražený list i s větvičkami. Nadýchaný a lehoučký list, velmi dobré kvality. V podstatě to je pražený čaj Bancha. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, kávová, karamelová, velmi sladká a podmanivá. Oblast: Kakegawa, Šizuoka. Sklizeň: Nibancha 2012. Zajímavá chuť a výborná kvalita doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 200ml, nebo setu japan a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 2 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 3. Nebo také hrst lístků povařit v konvici 15 minut a ponecháme v konvici a popíjíme celý den, jak to dělají v Japonsku.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, čirá. Vůně je jemná, sladká, karamelová až kávová. Chuť  jemná, osvěžující, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá s čokoládovými tóny a příjemně pečená jako  žitný chléb. Dozvuk je příjemně nahořklý a později sládnoucí, ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2012 byla 220kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Velmi dobrý na vytrávení. A vynikající na zahnání žízně. Zkusit by to měl každý kdo má problémy se stresem a nemůže kvuli němu spát. Čaj obsahuje minimum theinu a je vhodný i před spaním.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
HojichaKakegawa2012
HojichaKakegawa2012
HojichaKakegawa2012
tea