head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Hojicha Kyo Bancha, 2007
Charakteristika
Tmavě-hnědý list, místy světlejší až zelenavý. Pravidelný, celý, pražený list i s větvičkami. Hojicha je vlastně pražená Bancha. Nadýchaný a lehoučký list, velmi dobré kvality. Vůně nádherná! Jako právě upečený žitný chléb, karamelově kávová, velmi sladká a podmanivá. Kultivar: Více kultivarů. Sklizeň: Léto 2007, ( Nibancha ). Oblast: Okolí vesnice Uji-tawara. Zajímavá chuť a výborná
 kvalita doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 7g lístků ( pozor, čaj je velmi specificky lehký ať odměříte správně ) vložíme do konvičky nebo setu japan a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 2 až 7 minut. Nálevů připravíme maximálně 2. Nebo také hrst lístků povařit v konvici 15 minut a ponecháme v konvici
 a popíjíme celý den, jak to dělají v Japonsku.

Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, čirá. Vůně je jemná, sladká, karamelová až kávová. Chuť  jemná, osvěžující, sladká, podmanivá, příjemně nahořklá a pečená.  Dozvuk evokuje velkou sladkost, ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 170kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 2. a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Velmi dobrý na vytrávení. A vynikající na zahnání žízně. Zkusit by to měl každý kdo má problémy se stresem a nemůže kvuli němu spát. Pro minimální obsah theinu je výborný i večer a pro ty kterým thein dráždí žaludek.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Hojicha Kyo Bancha, 2007
Hojicha Kyo Bancha, 2007
Hojicha Kyo Bancha, 2007
tea