head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Yao Shi, 2009 / Zlatý klíč - čínský oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý i zelený, celý list, místy světlejší. Podlouhlý, větší list, volně a podlouhle zpřehýbaný. Vůně, kořenitá, skořicová, nádherná, vznešená, sladká. Velmi precizně zpracovaný čaj. Sklizeň: Ruční, 2009. Tento čaj, by měl aspoň rok zrát v ideálních podmínkách, pomůže to vyvíjení chutí. Oblast: Wu Yi Shan. Vynikající čaj, doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 5g lístků na 150ml, vložíme do konvičky nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 1 až 5 minut. Nálevů připravíme asi 3. Pozor, nepřelouhovat, pak hořkne. nebo lépe na způsob Kung Fu, dle tradiční připravy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, sladká, pečená po žitném chlebu, sušených hruškách až skořicově sladká. Chuť je sladká, přecházející v jemně skořicovou, jablečnou a déle trvající, ale přitom stále se měnící. Dozvuk je příjemně sládnoucí, delší a ušlechtilý a velmi zajímavý na konci kde se mění v ovocné chutě.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 je cca 450Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Příznivě působí na zažívání. Velmi osvěžuje mysl a výborně naladí na duševní a duchovní činnosti.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Jin Yao Shi
Jin Yao Shi
Jin Yao Shi
tea