head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meghma Oolong, Nepál 2010 / " Místo v mracích " polozelený čaj z Nepálu
Charakteristika
Tmavě-hnědý středně velký list, s vyšším obsahem tipsů. Vůně je sladká, kořenitá, ovocná. Ručně zpracovaný po vzoru Taiwanských oolongů typu Bai Hao. Produkt nese označení organického a biodynamického zemědělství. Oblast: Nepál, zahrada Jognai T.E. více než 2100 m. n. m. Sklizeň: Duben 2010. Vynikající čaj.
Příprava
Lístky zalijeme vodou o teplotě 95°C a louhujeme 30s až 3 minuty. Připravujeme v degustačním šálku, zhongu či na kung-fu způsob. Nálevů je možno připravit až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva je zlato-hnědá s odstíny oranžové. Vůně příjemná s tóny sladkých dřev, ořechů a květin. Chuť je okouzlující, příjemně nahořklá, karamelová, až lehce kakaová a sládnoucí, jemná. Dozvuk delší, nahořklý a po té sládnoucí. Evokuje pocit příjemného tepla v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 260 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Vhodný na odpolední a večerní popíjení když venku sněží nebo prší. Navozuje příjemnou chuť k jídlu. Čaj nás uvede do velmi příjemné nálady s pocity vyrovnanosti a spokojenosti. Ovlivňuje 6. a 7. čakru. Vhodný před meditací, výkladem karet nebo četbou.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Meghma Oolong, Nepál 2010
Meghma Oolong, Nepál 2010
Meghma Oolong, Nepál 2010
tea