head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Megma Royal Supreme
Charakteristika
Hnědý, černý list s bílým tipsem. Nepravidelně pokroucený. Vůně vzácných dřev se stopami kakaa.Úroveň zpracování je velmi vysoká.
Příprava
Přiměřené množství čaje asi 5g, vložíme do konvičky a zalijeme vodou o teplotě asi 95°C. Louhovat necháme asi 1 až 4 minuty. Můžeme připravovat i na kung-fu způsob. Nálevů je možno připravit až 5. Dle množství a čerstvosti sklizně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zlato-oranžová až do hněda. Vůně nálevu je jemná připomíná nám sladké dřevo a květiny. Chuť je svěží, ušlechtile nahořklá, sládnoucí. Dozvuk je jemný, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2007 byla  Kč 210 za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Tajemné večery při světle svící a vonných tyčinek si říkají o tento model z nepálských zahrad! Navozuje pocity štěstí a nadhledu. Výborný na zlepšení nálady a sebevědomí. Cenný pomocník při psaní, čtení, kaligrafii nebo malování.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Megma Royal Megma Royal

tea