head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mission Hill Oolong
Charakteristika
Velmi kvalitní oolong z nepálských zahrad. Stříbrné tipsy jsou obsaženy tak z 50%, pokud natrefíte na kvalitní sklizeň, neváhejte a kupte! Suché listy voní jako ořechy a mahagonové dřevo.
Příprava
Je možno připravit jak v degustačním šálku, zhongu nebo konvičce nebo i na kung-fu způsob. Asi 7g lístků zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat do 1 minuty. Postupně prodlužujeme dobu louhování tak o 10%, na kung-fu se řídíme klasickou přípravou. Počet nálevů je přibližně 5.
Vlastnosti nálevu
Nálev voní rovněž po ořechách a dřevě, do toho cítíme stopy květinové vůně. Barva je hnědo-oranžová. Chuť je silnější, plná a ušlechtile nahořklá. Dozvuk je delší, sládnoucí ikdyž lehká hořkost cítit je.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2007 byla 250 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čajík má blahodárné účinky na zažívání, opravdu pohladí žaludek. :) Po čaji se výborně soustředí, a je středně povzbuzující. Čaj pro veselou společnost. Pít doporučuji odpoledne nebo večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Mission Hill Mission Hill

tea