head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thajská princezna, Oolong Ginseang No. 12 / Thajský oolong
Charakteristika
Světle až a tmavě-zelený celý větší list stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti hrášku sem tam i větvička. Velmi příjemně vonících po květinách, tejména magnoliích, lehce i po pečených kaštanech. Zpracování: Lehce oxidovaný čaj. Původ: Thajsko, čajovníky indočínského džátu. Velmi zajímavý čajík.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 150ml konvičku nebo zhong zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak kolem 1 minutky nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 4.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, květinová s magnoliemi a svěží. Chuť je jemná, ale vydatná, květinová, jemně pečená. Dozvuk je sládnoucí, delší, velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 192Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 4. a 6. čakru. Doporučuji pít ve dvou a více lidech je to upovídaný čajík a velmi povzbuzuje že špatné nálady nebo stresu. Velmi vhodný na pohlazení a uklidnění žaludku. Celkově osvěžuje tělo i mysl. Zkuste po celodení únavě z práce nebo po sportovním výkonu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Thajská princezna
Thajská princezna
Thajská princezna
tea