head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thuong Hang, 2007 / Oolong Vietnam
Charakteristika
Tmavě-zelený celý list, místy světlejší. Nepravidelné oválky velikosti čočky až hrachu s kusem větvičky. Vůně nádherná! květinová, velmi sladká, svěží, karamelová a podmanivá. Méně oxidovaný čaj. Oblast: Severní část, jižního Vietnamu. Horská oblast. Sklizeň: Duben 2007.
Příprava
Přibližně 4g lístků vložíme do konvičky nebo zhongu cca 140 ml a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 1 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 5. Vhodné i na Kung Fu přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zelená až žlutavá. Vůně je jemná, sladká, květinová. Chuť  jemná, sladká, podmanivá, květinová, ovocná. Dozvuk je příjemně nadládlý, delší, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2009 byla 260Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Vhodný po lehčím jídle.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Thuong Hang
Thuong Hang
Thuong Hang
tea