head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Yi Zhen Yan Bai Ji Guan 2016 / Bílý kohoutí hřebínek, čínský útesový oolong
Charakteristika
Tmavě hnědý až zelenohnědý celý list, místy světlejší. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté, podlouhlé, lehce volně pokroucené. Výborný útesový oolong v kvalite AA. Vůně jemně kořenitá, velmi sladká až medová, balzamická, vznešená a podmanivá. Sklizeň: ruční, jaro 2012. Kultivar: Bai Ji Guan. Jméno: Bílý kohoutí hřebínek. Oblast: Lian Hua Feng, vnitřní hory Wu Yi, Fujian. Zpracování: Ruční, středně silné pečení na dřevěném uhlí z tvrdého ovocného dřeva. Producent: Nezjištěn. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu.
Příprava
Přibližně 7 g lístků vložíme do konvičky cca 150 ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně. Louhování ( 15, 10, 25, 45s, ... ).
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až světle hnědá. Vůně je jemná, květinově sladká,  skořicově ovocná,  příjemná. Chuť je velmi sladká, příjemná, velmi bohatá, příjemně pečená, měnící se na sladkou, příjemně kořenitá s lehkým květinovým a medovým tónem. Dozvuk je příjemně pečený a později silně sládnoucí, lehce kořeněný a delší a bohatší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2017 byla 68 Kč za 10 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3., 4. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WuYi2016BaiJiGun

WuYi2016BaiJiGun

tea