head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
Černé & PuEr
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net


TOPlistKáva / Coffea Arabica
Kávě se věnuji jen okrajově tak tedy velmi stručně, ale věcně se pokusím nastínit jak si připravit šálek kvalitní kávy ;-)
Zde klikněte na jednotlivý model a zobrazí se všechny podrobnosti a detaily o konkrétním modelu.
Budu doplňovat jak mi to jen čas dovolí, prosím o strpení...

KávaKáva zrna
Káva pochází z Afriky, ale dnes je pěstována, v Kolumbii, Brazílii a vlastně všude kde se jí daří.
Původně se používala jako povzbuzující nápoj, v surovém stavu, kdo a kdy ji začal pražit je neznámé. Jinak druhů kávy je méně než druhů čajů, takže se lépe orientujeme..
O kávě bych rád hned v úvodu podotknul že je škodlivá, už jen proto že nástup účinků je rychlý a vstřebávání kofeinu již ze žaludku ji řadí mezi jedy jako jsou: alkohol a jiné jedy. Ale někdy není po ruce čaj, maté a zbude nám jen káva. Tak se budu snažit Vám poradit jak připravit co nejkvalitnější a nejméně škodlivou kávu!
Džezva
Nákup,  skladování, příprava...
Kávu nakupujme ve specializovaných prodejnách, internetu... nikdy ne v sa
moobsluze, tam kvalitní kávu nekoupíte, je to jako s čajem. Důležité je kupovat kávu nemletou a po koupení uchovat ve stálé teplotě a v temnu. Kávu si namelme těsně před přípravou, jinak se ochudíme o velkou část, vůně, chuti i účinků. Melme na ručním mlýnku a to jen tolik co spotřebujeme. Cukr používáme přírodní, ale káva se sladit taky nemusí, dle země a přípravy.
Připravujeme buď v Džezvě, "viz. horní obrázek" a to tak že dáme 2 lžičky kávy, 2 lžičky cukru a do 2/3 kvalitní vodu. Po té zahříváme a necháme 3x vzkypět,ale nikdy nevaříme, vždy odstavíme těsně před varem na pár vteřin. Takto připravená káva je výborná po všech stránkách. Do kávy můžeme přidat koření, jakožto "protijed" a to skořici, kardamom, muškátový ořech nebo květ. Vyzkoušejte je to výborné. Kávu můžeme také zalít horkou vodou o teplotě 95°C a klasicky pro nás, nechat usadit a pít. Kvalitní káva snese až 2 nálevy! Nebo také různé kávovary a podobné zařízení. Kávu pijeme velmi horkou, co jen sneseme. Ledová káva typu Frapé je zase něco jiného, třeba jindy doplním :-)

Druhy Kávy
Santos
Papua New Guinea
Kolumbia Excelso
Guatemala Antigua
Ethiopia Sidano

tea