head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist

.
    logo      
Galerie gaiwanů, šálků a podobných věcí z porcelánu.
.
Konvičky, gaiwany, ostatní keramika a pomůcky.
Taková moje soukromá sbírka věcí z porcelánu. Najdete zde popis, fotografie, kdyby jste chtěli nebo znali o té či oné věci více, klidně napište na naše fórum.
1. Pár gaiwanů Kutani  " Noh ".
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Detailní ruční olejomalby jeřába, borovice a starce se stařenkou, jsou opravdu mistrovsky zvládnuté. Malba znázorňuje slavnou scénu z klasického japonského hudebního dramatu " Noh Takasado ". Pár se od sebe liší opravdu jen v detailech, ruční malby jsou opravdu precizní. Gaiwany pocházejí z konce Meiji éry - rok cca 1890 - 1900. Na dně je nápis Kutani. Objem je 330 ml.
Pár Gaiwanů Kutani Pár Gaiwanů Kutani


Pár Gaiwanů Kutani Pár Gaiwanů Kutani
.
2. Pár gaiwanů Staré Imari.
Pár gaiwanů z porcelánu Imari s motivem květin. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi decentně, ale precizně. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Stáří je kolem roku 1900. Objem gaiwanu je 250 ml.
Gaiwany Imari Gaiwany Imari


Gaiwany Imari Gaiwany Imari
.
3. Gaiwan Kutani  " jeřáb ".
Moc hezký japonský Gaiwan z porcelánu Kutani. Jako motiv je Jeřáb a borovice. Hodnotný kousek, detailně ručně malovaný. Gaiwan je vyroben kolem roku 1860. Objem je 330 ml.
Gaiwan Kutani Gaiwan Kutani
Gaiwan Kutani
Gaiwan Kutani
4. Gaiwany Kutani  " Takasago ".
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. S motivem Takasago. Tento starý motiv je symbolem štěstí za starých časů. Ruční malby jsou velmi detailní s živými barvami a mají zajímavou hloubku. Gaiwany pocházejí z konce Meiji éry - rok cca 1850 - 1899. Na dně je nápis Kutani. Objem je 330 ml.
Gaiwany Kutani Gaiwany Kutani
Gaiwany Kutani Gaiwany Kutani
5. Šálky Kutani  "  Soba Takasago ".
Překrásný pár ručně malovaných šálků z porcelánu Kutani. S motivem Takasago. Tento starý motiv je symbolem štěstí za starých časů. Ruční malby jsou velmi detailní s živými barvami a mají zajímavou hloubku. Šálky pocházejí z konce Meiji éry - rok cca 1850 - 1899. Na dně je nápis Kutani. Objem je 250 ml.
Šálky KutaniŠálky Kutani
Šálky KutaniŠálky Kutani
6. Pár modrých gaiwanů Arita Imari.
Pár gaiwanů z porcelánu Imari - Yaki, s motivem krajiny. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi impozantně, kombinace bílá, modrá a zlatá je opravdu pastva pro oči. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Arita je město kde se porcelám vyrábí, bylo to v bývalé provincii Hizen, kde se speciálně z přístavu pro obchodovaní s Evropou vyvážel tento porcelán. Přístav se jmenoval Imari, Saga. Znak na víčku je " Hi " je to jeden z charakteru Kanji a značí zboží z této oblasti. Razítko na dně gaiwanu je  Arita - Yaki. Stáří je kolem roku 1980. Objem gaiwanu je 220 ml.
Arita ImariArita ImariArita Imari
Arita ImariArita ImariArita Imari
7. Láhev na saké a dva šálky z kutani.
Láhev na saké a dva šálky, z Kutani jsou překrásným dokladem ruční práce japonských umělců.
Nádobu zdobí malba dvou svatých mužů z tak zvané skupiny " Sedm šťastných bohů ", vše je ručně malované, na druhé straně láhve a šálků je starodávná japonská báseň. Sedm šťastných bohů, je populární božstvo které se nazývá " Shichifukujin ". Sichi znamená sedm, Fuku štěstí a Jin znamená bůh. Jeden pochází z Japonska - Ebicu, tři jsou z Indie - Daikokuten, Bishamonten a Benzaiten, tři jsou z Číny - Hotei, Jurojin a Fokurokuju. Šálky jsou uvnitř pozlacené a na každém z nich je jeden obrázek boha z láhve. Na razítku na dně láhve i šálcích je napsáno Kutani. Stáří je kolem roku 1980. Objem láhve je 250 ml.
Láhev na saké a dva šálky z kutaniLáhev na saké a dva šálky z kutaniLáhev na saké a dva šálky z kutani
Láhev na saké a dva šálky z kutani
Láhev na saké a dva šálky z kutani
8.Misky z Kutani.
Krásná sada osmi misek z japonského kutani porcelánu. Zdobené malbou květin a velmi hezky vykrajované. Na razítku na dně láhve i šálcích je napsáno Kutani.
Kutani šálkyKutani šálkyKutani šálky
9. Čajová souprava z Kutani.
Krásná šestidílná čajová souprava z japonského kutani porcelánu. Styl je Shoza Kutani. Zdobená malbou květin, historických postav a znakem vycházejícího slunce. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: Asi 0,5l. Na dně šálků je razítko Shoza Kutani.
Shoza KutaniShoza KutaniShoza Kutani
10. Jingdenzen Da Ba Xi Shi konvička.
Krásná konvička tradičního tvaru Xi Shi - boubelatá dívka, dle staré legendy Jingdenzen je tradiční čínský porcelán, bílý s modrou kresbou. Na víčku je napsáno: Qing Xiang - lahodná vůně. Na konvičce je verš o přírodní scenérii vesnice v Jiangnan. Konvička krásně slévá. Stáří: Kolem roku 2010. Objem: Asi 130 ml. Na dně je napsáno: Jing de cai long.
Xi ShiXi ShiXi Shi
11. Jingdenzen šálek s lotosem.
Drobný šálek s motivem lotosu, Jingdenzen je tradiční čínský porcelán, bílý s modrou kresbou. Šálek je velmi hezkého tvaru, dobře se z něho pije. Na boku je kresba lotosu a uvnitř také. Stáří: Kolem roku 2010. Objem: Asi 90 ml.
JingdenzenJingdenzenJingdenzen
12. Jingdezhen Hei Wan Hua, šálek s podšálkem.
Drobný šálek s motivem květů Hei Wan Hua - tisíce černých květů, podšálek barevně ladí a je rovněž ručně malován. Stáří: 1980´. Objem: Asi 100 ml. Razítko: Zhong Guo Jing De Zhen.
JingdenzhenWanHua
JingdenzhenWanHua
JingdenzhenWanHua
13. Jingdezhen White Ling Long.
Drobný šálek motivu rýžového zrnka, krásného pravidelného tvaru. Stáří: 1980-1990. Objem:120 ml. Vyrobeno v Jingdezhen Guangming porcelán factory.
Jingdezhen White Ling Long
Jingdezhen White Ling Long
Jingdezhen White Ling Long
14. Pár nefritových gaiwanů Arita Imari.
Pár velmi plochých gaiwanů z porcelánu Imari s reliefním motivem rostlin. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi impozantně, kombinace bílá, nefritově zelená je opravdu pastva pro oči. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Arita je město kde se porcelám vyrábí, bylo to v bývalé provincii Hizen, kde se speciálně z přístavu pro obchodovaní s Evropou vyvážel tento porcelán. Přístav se jmenoval Imari, Saga. Stáří je asi 120 let, dle prodejce 1850-1899. Objem gaiwanu je 100 ml.
Gaiwan Japan
Gaiwan Japan
Gaiwan Japan
15. Pár Old Kutani gaiwanů Fénix
Pár velmi plochých gaiwanů z porcelánu kutani s motivem fénixe  a květin v červené barvě. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi impozantně, kombinace bílé, odstínů červené a zlaté. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Stáří dle prodejce 1900-1940. Objem gaiwanu je 100 ml.
Old Kutani Fénix
Old Kutani Fénix
Old Kutani Fénix
16. Gaiwany Kutani  slivoň.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. S motivem slivoně. Tento starý motiv je symbolem štěstí za starých časů. Ruční malby jsou velmi detailní s živými barvami a mají zajímavou hloubku. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 200 ml.
Kutani slivoň
Kutani slivoň
Kutani slivoň
17. Gaiwany Kutani  arabesque.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv rostlin je velmi detailně proveden. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 180 ml.
Gaiwan kutani
Gaiwan kutani
Gaiwan kutani
18. Gaiwany Imari blue.
Bohatě a ručně malovaný pár gaiwanů Imari. Motiv ornamentů, přírody a chatrčí. Ruční malby jsou velmi propracované, převládá modrá v mnoha odstínech, která je zvýrazněná zlatou a červenou. S gaiwany se velice dobře pracuje, víčka sedí naprosto perfektně. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Objem je 210 ml.
Gaiwany blue
Gaiwany blue
Gaiwany blue
19. Gaiwany Kutani  bird.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv ptáků, přírody a osob je velmi detailně proveden. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 180 ml.
Gaiwany kutani bird
Gaiwany kutani bird
Gaiwany kutani bird
20. Gaiwany Kutani samurai.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv samurajaů, přirody a obydlí je velmi detailně proveden. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 260 ml.
Gaiwany, samurai
Gaiwany, samurai
Gaiwany, samurai
21. Čajová souprava z Kutani, Toshun
Krásná sedmidílná pestrobarevná čajová souprava z japonského kutani porcelánu. Zdobená malbou květin a ptáků. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 200 ml. Na dně šálků, slévátka i konvičky je razítko famózního keramika Toshun kutani.
Toshun
Toshun
Toshun
22. Šálky kutani motiv květin.
Překrásné šálky s motivem květin. Jedná se o sadu 5 ks.  Ruční malby jsou velmi detailní s živými barvami a mají zajímavou hloubku. Šálky jsou vyrobeny mezi roky 1940-1980. Na dně je nápis Kutani. Objem je 200 ml.
Kutani šálky
Kutani šálky
Kutani šálky
23. Gaiwany Imari blue flower.
Bohatě a ručně malovaný pár gaiwanů Imari. Motiv květin a uvnitř okrasných ornamentů je velmi detailní a bohatý. Ruční malby jsou velmi propracované, převládá modrá, uvnitř jsou gaiwany také zdobené. S gaiwany se dobře pracuje, víčka sedí naprosto perfektně. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Objem je 210 ml.
Gaiwany modré kvetinové
Gaiwany modré kvetinové
Gaiwany modré kvetinové
24. Gaiwany Old Imari red.
Bohatě ručně malované a signované gaiwany Imari. Sadu tvoří 5 kusů. Motiv přírody a mnoho okrasných ornamentů je velmi pečlivě malováno. Ruční malby jsou velmi propracované, převládá červená barva. Na razítku je jméno čínského císaře Qian Long (1711-1799). S gaiwany se dobře pracuje, víčka sedí naprosto perfektně. Gaiwany pocházejí z éry 1850-1899. Objem je 200 ml.
Old Imari
Old Imari
Old Imari
25. Gaiwany Old Imari blue.
Bohatě a ručně malovaný pár gaiwanů staré Imari. Motiv ptáků a okrasných ornamentů je velmi detailní a bohatý. Ruční malby jsou velmi propracované, je použitá jen modrá barva s více odstíny. S gaiwany se dobře pracuje, víčka sedí naprosto perfektně. Na víčku je signatura. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Objem je 200 ml.
Staré modré Imary gaiwany
Staré modré Imary gaiwany
Staré modré Imary gaiwany
26. Pár gaiwanů černý a bílý, Arita Imari.
Pár gaiwanů z porcelánu Arita Imari černé a bílé barvy, se zlatými prvky. Jako motiv jsou zvoleny květiny a fénix. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Arita je město kde se porcelám vyrábí, bylo to v bývalé provincii Hizen, kde se speciálně z přístavu pro obchodovaní s Evropou vyvážel tento porcelán. Přístav se jmenoval Imari, Saga. Razítko na dně gaiwanu je  Kouraku Kiln. Stáří je asi 70 let, vyrobeno někdy po roce 1940. Objem gaiwanu je 220 ml.
Arita Imary Black & White
Arita Imary Black & White
Arita Imary Black & White
27. Gaiwany Kutani  motiv květin.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv květin, přírody je velmi detailně proveden. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 180 ml.
Gaiwany
Gaiwany
Gaiwany
28. Pár gaiwanů vzor Shikunshi, Old Imari.
Pár gaiwanů z porcelánu Arita Imari vzor Shikunshi, krásné modré ornamenty se zlatými prvky a motiv květin. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Arita je město kde se porcelám vyrábí, bylo to v bývalé provincii Hizen, kde se speciálně z přístavu pro obchodovaní s Evropou vyvážel tento porcelán. Přístav se jmenoval Imari, Saga. Stáří je asi 70 let, vyrobeno někdy po roce 1940. Objem gaiwanu je 220 ml.
Gaiwany
Gaiwany
Gaiwany
29. Pár misek Drak & Fénix.
Pár pestrobarevných misek v krabičce. Misky jsou krásně  malované, převážně červené, s motivem zvěrokruhu, zvířat, květin a dalšího zdobení. Na dně je u jedné drak u druhé fénix.  Misky jsou určeny primárně na jídlo či polévku. Mohou sloužit i jako slévací nebo oplachovací misky. Stáří je asi 30 let, vyrobeno někdy po roce 1940. Objem misek je asi 300 ml.
Drak a Fénix
Drak a Fénix
Drak a Fénix
30. Gaiwany Kutani  motiv květin.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv květin,  fénixe a vozíku, je velmi decentní, ale krásný. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 150 ml.
Kutani zhong
Kutani zhong
Kutani zhong

31. Gaiwany Kutani  motiv samuraj.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv ze života samurajů. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 220 ml.
Gaiwany Kutani Samuraj
Gaiwany Kutani Samuraj
Gaiwany Kutani Samuraj
32. Čajová souprava z Kutani, Jeřábi a borovice.
Krásná dvoudílná pestrobarevná čajová souprava z japonského kutani porcelánu. Zdobená malbou jeřábů, borovice a želvy. Díky velmi malému objemu je vhodná na gyokuro a podobné lahůdky. Stáří: 1900-1940. Objem: 70 ml. Šálky i konvička jsou signovány.
Jeřábi
Jeřábi
Jeřábi
33. Gaiwany Kutani  motiv zimní obydlí.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv zimního obydlí a přírody. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Na dně je nápis Kutani. Objem je 220 ml.
Kutani zima
Kutani zima
Kutani zima
34. Gaiwany Staré Imary, tmavý motiv sakura.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv tmavší s větvičkou sakury a bohatými ornamenty. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1850 - 1899. Objem je 220 ml.
Staré Imary sakura
Staré Imary sakura
Staré Imary sakura
35. Gaiwany Staré Imary, modrý motiv.
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Motiv modrý a bílý s básněmi a bohatými ornamenty. Ruční malby jsou velmi propracované. Gaiwany pocházejí z éry 1900 - 1940. Objem je 200 ml.
Gaiwan modrý
Gaiwan modrý
Gaiwan modrý


tea