head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist

.
    logo      
Galerie gaiwanů, šálků a podobných věcí z porcelánu.
.
Konvičky, gaiwany, ostatní keramika a pomůcky.
Taková moje soukromá sbírka věcí z porcelánu. Najdete zde popis, fotografie, kdyby jste chtěli nebo znali o té či oné věci více, klidně napište na naše fórum.
1. Pár gaiwanů Kutani  " Noh ".
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. Detailní ruční olejomalby jeřába, borovice a starce se stařenkou, jsou opravdu mistrovsky zvládnuté. Malba znázorňuje slavnou scénu z klasického japonského hudebního dramatu " Noh Takasado ". Pár se od sebe liší opravdu jen v detailech, ruční malby jsou opravdu precizní. Gaiwany pocházejí z konce Meiji éry - rok cca 1890 - 1900. Na dně je nápis Kutani. Objem je 330 ml.
Pár Gaiwanů Kutani Pár Gaiwanů Kutani


Pár Gaiwanů Kutani Pár Gaiwanů Kutani
.
2. Pár gaiwanů Staré Imari.
Pár gaiwanů z porcelánu Imari s motivem květin. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi decentně, ale precizně. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Stáří je kolem roku 1900. Objem gaiwanu je 250 ml.
Gaiwany Imari Gaiwany Imari


Gaiwany Imari Gaiwany Imari
.
3. Gaiwan Kutani  " jeřáb ".
Moc hezký japonský Gaiwan z porcelánu Kutani. Jako motiv je Jeřáb a borovice. Hodnotný kousek, detailně ručně malovaný. Gaiwan je vyroben kolem roku 1860. Objem je 330 ml.
Gaiwan Kutani Gaiwan Kutani
Gaiwan Kutani
Gaiwan Kutani
4. Gaiwany Kutani  " Takasago ".
Překrásný pár ručně malovaných gaiwanů Kutani. S motivem Takasago. Tento starý motiv je symbolem štěstí za starých časů. Ruční malby jsou velmi detailní s živými barvami a mají zajímavou hloubku. Gaiwany pocházejí z konce Meiji éry - rok cca 1850 - 1899. Na dně je nápis Kutani. Objem je 330 ml.
Gaiwany Kutani Gaiwany Kutani
Gaiwany Kutani Gaiwany Kutani
5. Šálky Kutani  "  Soba Takasago ".
Překrásný pár ručně malovaných šálků z porcelánu Kutani. S motivem Takasago. Tento starý motiv je symbolem štěstí za starých časů. Ruční malby jsou velmi detailní s živými barvami a mají zajímavou hloubku. Šálky pocházejí z konce Meiji éry - rok cca 1850 - 1899. Na dně je nápis Kutani. Objem je 250 ml.
Šálky KutaniŠálky Kutani
Šálky KutaniŠálky Kutani
6. Pár modrých gaiwanů Arita Imari.
Pár gaiwanů z porcelánu Imari - Yaki, s motivem krajiny. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi impozantně, kombinace bílá, modrá a zlatá je opravdu pastva pro oči. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Arita je město kde se porcelám vyrábí, bylo to v bývalé provincii Hizen, kde se speciálně z přístavu pro obchodovaní s Evropou vyvážel tento porcelán. Přístav se jmenoval Imari, Saga. Znak na víčku je " Hi " je to jeden z charakteru Kanji a značí zboží z této oblasti. Razítko na dně gaiwanu je  Arita - Yaki. Stáří je kolem roku 1980. Objem gaiwanu je 220 ml.
Arita ImariArita ImariArita Imari
Arita ImariArita ImariArita Imari
7. Láhev na saké a dva šálky z kutani.
Láhev na saké a dva šálky, z Kutani jsou překrásným dokladem ruční práce japonských umělců.
Nádobu zdobí malba dvou svatých mužů z tak zvané skupiny " Sedm šťastných bohů ", vše je ručně malované, na druhé straně láhve a šálků je starodávná japonská báseň. Sedm šťastných bohů, je populární božstvo které se nazývá " Shichifukujin ". Sichi znamená sedm, Fuku štěstí a Jin znamená bůh. Jeden pochází z Japonska - Ebicu, tři jsou z Indie - Daikokuten, Bishamonten a Benzaiten, tři jsou z Číny - Hotei, Jurojin a Fokurokuju. Šálky jsou uvnitř pozlacené a na každém z nich je jeden obrázek boha z láhve. Na razítku na dně láhve i šálcích je napsáno Kutani. Stáří je kolem roku 1980. Objem láhve je 250 ml.
Láhev na saké a dva šálky z kutaniLáhev na saké a dva šálky z kutaniLáhev na saké a dva šálky z kutani
Láhev na saké a dva šálky z kutani
Láhev na saké a dva šálky z kutani
8.Misky z Kutani.
Krásná sada osmi misek z japonského kutani porcelánu. Zdobené malbou květin a velmi hezky vykrajované. Na razítku na dně láhve i šálcích je napsáno Kutani.
Kutani šálkyKutani šálkyKutani šálky
9. Čajová souprava z Kutani.
Krásná šestidílná čajová souprava z japonského kutani porcelánu. Styl je Shoza Kutani. Zdobená malbou květin, historických postav a znakem vycházejícího slunce. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: Asi 0,5l. Na dně šálků je razítko Shoza Kutani.
Shoza KutaniShoza KutaniShoza Kutani
10. Jingdenzen Da Ba Xi Shi konvička.
Krásná konvička tradičního tvaru Xi Shi - boubelatá dívka, dle staré legendy Jingdenzen je tradiční čínský porcelán, bílý s modrou kresbou. Na víčku je napsáno: Qing Xiang - lahodná vůně. Na konvičce je verš o přírodní scenérii vesnice v Jiangnan. Konvička krásně slévá. Stáří: Kolem roku 2010. Objem: Asi 130 ml. Na dně je napsáno: Jing de cai long.
Xi ShiXi ShiXi Shi
11. Jingdenzen šálek s lotosem.
Drobný šálek s motivem lotosu, Jingdenzen je tradiční čínský porcelán, bílý s modrou kresbou. Šálek je velmi hezkého tvaru, dobře se z něho pije. Na boku je kresba lotosu a uvnitř také. Stáří: Kolem roku 2010. Objem: Asi 90 ml.
JingdenzenJingdenzenJingdenzen
12. Jingdezhen Hei Wan Hua, šálek s podšálkem.
Drobný šálek s motivem květů Hei Wan Hua - tisíce černých květů, podšálek barevně ladí a je rovněž ručně malován. Stáří: 1980´. Objem: Asi 100 ml. Razítko: Zhong Guo Jing De Zhen.
JingdenzhenWanHua
JingdenzhenWanHua
JingdenzhenWanHua
13. Jingdezhen White Ling Long.
Drobný šálek motivu rýžového zrnka, krásného pravidelného tvaru. Stáří: 1980-1990. Objem:120 ml. Vyrobeno v Jingdezhen Guangming porcelán factory.
Jingdezhen White Ling Long
Jingdezhen White Ling Long
Jingdezhen White Ling Long
14. Pár nefritových gaiwanů Arita Imari.
Pár velmi plochých gaiwanů z porcelánu Imari s reliefním motivem rostlin. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi impozantně, kombinace bílá, nefritově zelená je opravdu pastva pro oči. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Arita je město kde se porcelám vyrábí, bylo to v bývalé provincii Hizen, kde se speciálně z přístavu pro obchodovaní s Evropou vyvážel tento porcelán. Přístav se jmenoval Imari, Saga. Stáří je asi 120 let, dle prodejce 1850-1899. Objem gaiwanu je 100 ml.
Gaiwan Japan
Gaiwan Japan
Gaiwan Japan
15. Pár Old Kutani gaiwanů Fénix
Pár velmi plochých gaiwanů z porcelánu kutani s motivem fénixe  a květin v červené barvě. Gaiwany jsou ručně malované, působí velmi impozantně, kombinace bílé, odstínů červené a zlaté. Gaiwany se opět liší jen v detailech. Stáří dle prodejce 1900-1940. Objem gaiwanu je 100 ml.
Old Kutani Fénix
Old Kutani Fénix
Old Kutani Fénixtea