head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist    logo      
Galerie konviček a dalších věcí z yixinské hlíny.


Konvičky, gaiwany a pomůcky.
Taková moje soukromá sbírka věcí z yixingu. Najdete zde popis, fotografie, kdyby jste chtěli nebo znali o té či oné věci více, klidně napište na naše fórum.
     
1. Tibetská Mísa.
Tato mísa sloužila v klášteře jako mísa na dary pro klášter. Je velmi hezky zpracovaná, drak který je kolem mísy je jak živý. :-) Vynikající na oplachování konviček a jako mísa ke Kung-fu ccha.
Obsah je cca 2 l. Hlína: Hong Ni. Kaligrafie kolem mísy je velmi dobře zpracovaná a naprosto přesná.
Tibetská Mísa
Tibetská Mísa
Tibetská Mísa
2. Zhong Long & Feng.
Prezicně zpracovaný zhong - gaiwan. Poklička dokonale těsní, používám jej na Dancong oolongy. Hlína: Hong Ni.  Obsah je cca 200 ml.
Zhong Long & Feng
Zhong Long & Feng Zhong Long & Feng
3. Třínohá žába na čajové moře.
Na čajová moře se coby ozdoba používají různé postavičky mnichů, zvířat, apod. Tato žába je tříhoná, coby nositelka štěstí a ůspěchu. Při čajování ji poléváme čajem aby se na ní vytvářela čajová patina stejně jako na konvičkách. Rozměry jsou cca 6x5 cm.
Třínohá žába na čajové moře

4. Gaj Pej Yixing na PuEr.
Takový naprosto obyčejný Gaj Pej, ale mám ho moc rád. Výborně se z něho pije Puer,má vyndavací sítko, rovněž z Yixingu, takže je to velmi praktické.  Hlína: Zi Ni. Obsah cca 350ml.
Gaj Pej Yixing na PuEr Gaj Pej Yixing na PuEr
Gaj Pej Yixing na PuEr Gaj Pej Yixing na PuEr
5. Dóza kaligrafie.
Menší, ale velmi hezká dóza na čaj. V těchto dózách je vynikající skladovat čaje, dokáží krásně rozvinout svou vůni a uhlazovat chutě. Hezké zpracování i dobrá kvalita. Hlína: Hong Ni. Obsah cca 0,5l.
Dóza Yixing Dóza Yixing Dóza Yixing
Dóza Yixing
6. Třínohá žába - čajové moře.
Krásná a užitečná pomůcka pod konvičku, je to podstavec a zároveň malé čajové moře. Voda stéká otvory pod konvičkou a vylévá se po čajování ústy žáby. Opravdu roztomilá věcička, když není na stole místo. Hlína: Zi Tao Sha.
Třínohá žába - čajové moře Třínohá žába - čajové moře Třínohá žába - čajové moře
Třínohá žába - čajové moře Třínohá žába - čajové moře Třínohá žába - čajové moře
7. Želva na čajové moře.
Moc hezká želva jako ozdoba na čajové moře. Želva ma pohyblivé nohy i hlavu, ta je dokonce vytahovací.  Musíte se podivat hodně zblízka aby jste rozpoznali že to není živé zvíře, opravdu krásná práce.
Želva Želva Želva
8. Nádoba na štětce a pomůcky k Kung Fu Cha.
Něco takového jsem hledal opravdu dlouho, šikovná a praktická věc. Poslouží nejen na štětce, ale i na pinzetu, štouchátko, apod. Moc hezky udělané, ideální velikost. Jako ozdoba je rytá kaligrafie po vypálení a dva obrázky krajin. Jsou stopy po vypálení v dračí peci zakrytým způsobem. Materiál je zisha Zi Ni. Mistr: Wu Zhi Lai. Razítko: Wu Zhi Lai. Stáří: 1900-1960, dle prodejce. Objem cca 0,75l.
nádoba nádoba nádoba
nádoba nádoba nádoba
nádoba
9. Zhong Zi Ni na oolongy.
Gaiwan na oolongy se vždycky hodí. Konečně mám něco stylového na testování. Už na první pohled se mi moc líbil, má krásný vlnitý podstavec a glazovaní na vrchu na víčka je taková třešnička na dortu. Velmi hezky zpracován s lemováním vnějších okrajů a vnitřním glazováním. Materiál: Zisha Zi Ni a porcelán. Mistr: Není znám. Je vyroben v 1. Továrně Yixing, " Gon Zhuo Yixing " v roce 1960. Objem: 260 ml.
Zhong Zi Ni Zhong Zi Ni Zhong Zi Ni
Zhong Zi Ni Zhong Zi Ni Zhong Zi Ni
10. Dračí šálky ze Zhu Ni sada čtyř kusů.
Delší dobu jsem se pokoušel sehnat nějaké šálky jako jsou tyto. Konečně se podařilo! Velmi praktické, mají ideální velikost i tvar. Velmi dobré zpracování a parádní materiál. Krásně kovově zvoní a jsou těžké, žádné skořápky co se snadno převrhnou. Materiál: Hrubá Zhu Ni. Továrna: Gon Zhuo Yixing - 1. továrna v Yixingu. Stáří: Přibližně kolem roku 1970, dle prodejce. Objem: 80 ml.
Dračí šálky z Zhu Ni Dračí šálky z Zhu Ni
Dračí šálky z Zhu Ni Dračí šálky z Zhu Ni
11. Dva glazované šálky ze Zi Ni s rytinou.
Dvojce šálků, s rytinou větvičky, kaligrafií a okrasném lemovaní u okraje, zpracované do zajímavého tvaru. Uvnitř je glazura, což je velmi praktické, můžete je používat na jakýkoliv čaj. Zpracování je průměrné. Materiál: Zi Ni. Továrna: Gon Zhuo Yixing - 1. továrna v Yixingu. Stáří: Přibližně kolem roku 1960, dle prodejce. Objem: 180 ml.
Dva glazované šálky ze Zi Ni Dva glazované šálky ze Zi Ni
Dva glazované šálky ze Zi Ni Dva glazované šálky ze Zi Ni
12. Sada čtyř Zi Ni šálků, coby květ.
Překrásné čtyři šálky z purpurové Zi Ni hlíny s ladnými liniemi. Velmi zajímavý tvar, dobře padnou do ruky. Opravdu hezká sada šálků. Dobrý materiál i zpracování. Materiál: Zi Ni. Továrna: Gon Zhuo Yixing - 1. továrna v Yixingu. Stáří: Přibližně kolem roku 1970, dle prodejce. Objem: 80 ml.
Zi Ni Zi Ni Zi Ni
Zi Ni Zi Ni Zi Ni
Zi Ni
 13. Slévátko - pařez.
Slévátko ve tvaru pařezu, je praktická pomůcka pro osamělé čajování, nebo když máme malý šálek. Je to moc hezká a praktická pomůcka. Velmi hezké zpracování, kvalitní material. Materiál: Duan Ni. Razítko: Pei Shiming. Stáří: Kolem roku 1960, dle prodejce. Objem: 120 ml.
Slévátko - pařez Slévátko - pařez Slévátko - pařez
Slévátko - pařez Slévátko - pařez Slévátko - pařez
Slévátko - pařez Slévátko - pařez Slévátko - pařez
Slévátko - pařez
 14. Stojánek na konvičky, pařez.
Pařez jako stojánek z yixingské hlíny. Moc hezká a praktická věc, mit konvičku jen tak, pochopitelně také lze, ale tohle je luxusnější varianta. Zpracování kvalitní. Materiál: Hong Ni a Hei Ni. Stáří: 2009.
Pařez Pařez Pařez
Pařez Pařez Pařez
15. Ohřívač na vodu ze Zi Ni hlíny.
Tradiční ohřívač na vodu, který funguje podobně jako termoska. Zajímavá věc, zisha dokáže udržet vodu dlouho teplou a s tímto zařízením to opravdu funguje. Materiál: Zi Ni. Razítko mistra: Lin Jin Peng. Stáří: 2009. Objem nádoby na vodu je 500 ml.
ohrivac ohrivac ohrivac
ohrivac ohrivac
16. Sada dvou Zi Ni šálků, " Vodní květina ".
Moc hezké dva šálečky ve tvaru Vodního květu. Moc hezké k Yixinským konvičkám. Dobrý materiál i zpracování. Materiál: Zi Ni. Továrna: Gon Zhuo Yixing - 1. továrna v Yixingu. Stáří: 2009. Objem: 60 ml.
Vodní květ Vodní květ
17. Sada dvou Duan Ni šálků, " Vodní květina ".
Moc hezké dva šálečky ve tvaru Vodního květu. Moc hezké k Yixinským konvičkám. Dobrý materiál i zpracování. Materiál: Duan Ni. Továrna: Gon Zhuo Yixing - 1. továrna v Yixingu. Stáří: 2009. Objem: 60 ml.
Vodní květ Vodní květ
18. Sada dvou Zi Ni šálků, " Verš od Li Bai ".
Moc hezké dva šálečky v klasickém oválném tvaru, s básní od velmi známého básníka Li Bai, který žil za období Tang Dynastie. Moc hezké k Yixinským konvičkám. Dobrý materiál i zpracování. Materiál: Zi Ni. Továrna: Gon Zhuo Yixing - 1. továrna v Yixingu. Stáří: 2009. Objem: 60 ml.
Li Bai Li Bai
19. " Gong Dao " Šálek na slévání.
Jednoduché, ale moc hezké zdobené slévatko. Vhodné když pijete sám z konvičky pro dva, nebo si slévaté více nálevů dohromady. Na boku slévátka je vybroušená květina a nápis " Bo Tao ". Materiál: Duan Ni. Razítko mistra: Tie Hua Xuan. Stáří: 1900-1960. Objem: 200 ml.
Gong Dao Gong Dao Gong Dao
Gong Dao Gong Dao
20. " Had " Nádoba na slévací vodu.
Do detailu vyvedéný had, coby nádoba na slévací vodu. Moc hezká a detailní práce. Had obtočený a hlava hada slouží jako madélko. Materiál: Zi Tiao Sha. Razítko: Zhong Guo Yixing. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: Asi 300 ml.
HadHadHad

tea