head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
Sbírka nádobí
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist    logo      
Nádobí pro přípravu je stejně důležité jako voda a čaj.

klikněte na popisek, nebo obrázek pro vstup do sekce
! Sbírka nádobí zde !
nádobí sbírka

Zde je malý přehled nádobí, zhongů, gaj pejů, konviček, hrníčků, šálků a podobných věcí do kterých se připravuje čaj. Pro 
Konvička Japan
Rady a doporučení
Konvičku, zhong či jiné nádobí nikdy nemyjeme saponáty! Pokud je nějak znečištěno tak použijeme nějakou jemnou drátěnku a teplou vodu nebo ocet, ale ani ten nedoporučuji!
Nádobí před přípravou vždy vyhřejeme horkou vodou a připravíme ho tak na čaj. Vodu vylijeme těsně před vložením lístků, které se tak nádherně rozvoní a navlhčí a příprava bude pak dokonalejší a snažší.
Čaj v konvičce nikdy nenecháváme po delší dobu, už vůbec ne přes noc. Třeba z Yixingu už plíseň nedostaneme nikdy a to jsou metodu i znovu-vypálení apod. Čajová patina je žádoucí a cenná!
Příprava konvičky z Yixingské kameniny je snadná a není nutno se ji bát!
Konvičku vymyjeme teplou vodou a pomůžeme si štětečkem, abychom dostali všechny pevné a prachové zbytky z konvičky. Potom v konvičce připravíme čaj, podobný tomu pro jaký je konvička určena a necháme tak dokud nevychladne. Potom dle druhu konvičky " jemné ne ty zatahujeme takto" můžeme i přímo celou ponořit do hrnce a na mírném ohni vařit spolu s velkou dávkou čaje. Po nějakém čase, vyjmeme, necháme oschnout a proces opakujeme dokud nám z konvičky nejde jen vůně čaje, bez stop hlíny. Více se dozvíte na našem diskusním fóru.
Gaiwany - Zhongy

Zhong Bílý Zhong žlutý

Zhong Vůl Zhong ptáci      

Zhong měnící barvu dle teploty vody
Zhong měnící barvu Zhong měnící barvu
Zhong sklo                 Zhong drak    
Gaj Pej
Gaj Pej
 
Konvičky
Konvička Ixing Konvička Ixing 

 Konvička zelený Ixing Konvička Ixing zelená
Ostatní jako láhve, termosky,degustační hrnky apod.

Láhev Láhev

Termoska Degustační Souprava

tea