head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Sbírka pomůcek
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist

    logo      
Sbírka čajových souprav a ostatního nádobí na čaj.

Zde naleznete mé čajové soupravy, slévátka a další nezbytné věci pro přípravu čaje. U každého nádobí je popis a případně účel použití.
nádobí
Čajová souprava Takahashi Rakusai
Překrásná Shigaraki souprava od současného umělce jménem Takahashi Rakusai ( 1924- ), on je čtvrtá generace co dědí toto jméno. Souprava je balena v originálním signovaném boxu a tvoří ji hobin, yuzamashi a pět šálků. Připravuji v soupravě čaj Tamaryokucha. Velmi dobře se pracuje jak s hobinem tak s yuzamashi, hlína je na omak hrubší a velmi dobře se drží. Celkově je to vynikající práce. Shigaraki je druh keramiky z Shiga prefektury v Japonsku. Je to jeden z šesti nejstarších druhů keramiky. Glazura je přírodní a velmi hezká. Styl Wabi Sabi. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 180 ml.
Čajová souprava Takahashi Rakusai Čajová souprava Takahashi Rakusai Čajová souprava Takahashi RakusaiČajová bizen souprava od Akiko Kawai
Okouzlující bizen souprava od známého umělce Akiko Kawai v dřevěném signovaném boxu. Krásné měnící se barvy této soupravy, nutí přímo k čajování. Soupravu tvoří opět 5 šálku, yuzamashi a hobin, který má na víčku vyobrazenou borovou šišku. Z této soupravy piji japonský čaj typu gyokuro. Materiál: Hlína. Razítko: Akiko Kawai. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 140 ml.
Čajová bizen souprava Akiko Kawai Čajová bizen souprava Akiko Kawai Čajová bizen souprava Akiko Kawai
Čajová bizen souprava Akiko Kawai Čajová bizen souprava Akiko Kawai Čajová bizen souprava Akiko Kawai
Čajová souprava Beni Shino
Zajímavá souprava s překrásnou oranžovou glazurou v dřevěném signovaném boxu. Velmi hezká a praktická souprava 5 šálků, yuzamashi a hobinu. Používám ji na přípravu japonského čaje sencha. Materiál: Hlína. Razítko: Shusen. Stáří: Kolem roku 1990. Objem: 180 ml.
Čajová souprava Beni Shino Čajová souprava Beni Shino Čajová souprava Beni Shino
Hagi šálky od Shibuya Deishi
Dva překrásné šálky od mistra Shibuya Deishi s certifikátem. Šálky mají jedinečnou glazuru a každý je originál. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. Šálky mají na dně razítko. Materiál: Hlína. Razítko: Shibuya Deishi, pec Odaiba Gama. Stáří: 2011. Objem: 200 ml.
Hagi
Hagi
Hagi
Hagi chawan od Shibuya Deishi
Velmi hezký chawan pro přípravu práškového čaje matcha. Opět jedinečný kousek od mistra Shibuya Deishi. Chawan je i s boxem a certifikátem. Krásné linie mnohoúhelníku, které jsou vyhlazeny do oblých tvarů. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. Materiál: Hlína. Razítko: Shibuya Deishi, pec Odaiba Gama. Stáří: 2011. Objem: 600 ml.
Hagi chawan od Shibuya Deishi Hagi chawan od Shibuya Deishi Hagi chawan od Shibuya Deishi
Hagi yuzamashi od Seigan Yamane
Praktické slévátko yuzamashi ladných tvarů. Zajímavá pomůcka, nezbytná pro čajový obřad. Krásné zpracovaní a glazura. Modré Hagi, má podobné vlastnosti absorpce jako yixing hlína. Slévátko je s boxem, razítkem i certifikátem. Materiál: Hlína. Razítko Seigan Yamane. Stáří 2011. Objem: 200 ml.
Hagi yuzamashi od Seigan Yamane Hagi yuzamashi od Seigan Yamane Hagi yuzamashi od Seigan Yamane
Pár bizen šálků
Překrásný pár bizen šálků, vypálených dřevem v hrnčínské peci. Bizen keramika vyniká svou tvrdostí a absencí glazury. Šálky mají velmi hezké zpracování a překrásnou strukturu. Na boxu je napsáno Bizen Chaki - Bizen nádobí. Jméno autora Kosho a jeho pečeť. Uvnitř je na papíru profil hrnčíře. Razítko na šálcích: Kosho. Umělec celým jménem: Kosho Yamashita ( 1957- ). Je to nejlepší žák proslulého Togaku Mori. Kosho vystoupil z Bizen asociace a produkuje sám a naposledy působil v prefektuře Okayama ve městě Seto. Neověřené informace jsou, že před pár lety ukončil produkci. Šálky jsou vyrobeny kolem roku 1990 - 2000. Objem je cca 180 ml.
Bizen šálky Bizen šálky Bizen šálky
Pár hagi šálků od Shibuya Deishi
Dva překrásné šálky v originálním signovaném boxu od mistra Shibuya Deishi s certifikátem, kde je profil umělce. Šálky mají jedinečnou glazuru a každý je originál. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. Šálky mají na dně razítko. Materiál: Hlína. Razítko: Shibuya Deishi, pec Odaiba Gama. Stáří: 2011. Objem: 250 ml.
Hagi šálky od Shibuya Deishi Hagi šálky od Shibuya Deishi Hagi šálky od Shibuya Deishi
Konvička od Shibuya Deishi
Moc hezká konvička od tohoto známého mistra. Klasický tvar kyusu, s tradiční s bílou glazurou, která hagi keramiku od Shibuya Deshi tvoří. Konvička je předurčena na zelený japosnký čaj, který se v tomto druhu keramiky velmi dobře připravuje. Ke konvičce byl přibalen i profil umělce na papírovém svitku. Materiál: Hlína. Autor: Shibuya Deishi, pec Odaiba Gama. Stáří: 2011. Objem: 600 ml.
Shibuya Deishi Shibuya Deishi Shibuya Deishi
Čajová souprava Sanzaemon Kaneda
Velmi hezká čajová souprava známého mistra. Skládá se z 6 šálků, yuzamashi a hobinu, vše je v signovaném dřevěném boxu. Tato Hagi keramika má podobné vlastnosti jako yixing, absorbuje vůni čaje a pozitivně jej tak ovlivňuje. Hagi keramika vznikla v Yamaguchi prefektuře v Japonsku. V této soupravě připravuji jemné zelené čínské čaje. Překrásná dvoubarevná glazura zdobí tuto soupravu. Materiál: Hlína s glazurou. Mistr: Sanzaemon Kaneda ( 1920 - 2004 ). Stáří: Kolem roku 1970. Objem: 150 ml.
Sanzaemon Kaneda Sanzaemon Kaneda Sanzaemon Kaneda
Čajová souprava Sakura mistr Shusen
Krásná sakura shino souprava od mistra Shusena v signovaném dřevěném boxu. Styl ve kterém je vyrobeno toto nádobí, se jmenuje shino sakura. V boxu je přiložen list s popisem historie Shino keramiky. Sakura je japonská třešeň, která je symbolem pro jaro, bohatství a lásky. Konvička je velmi praktická, víčko dokonale těsní, rukojeť dobře sedí v ruce. Glazura je velmi jemná a překrásně barevná. Materiál: Hlína s glazurou. Mistr: Shusen. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 350 ml.
Sakura Shusen Sakura Shusen Sakura Shusen
Čajová souprava Nabeshima Gazan
Porcelánová souprava arita, kterou používám na tchaiwanské oolongy, je jedním slovem úchvatná. Detailní malby stylu hrajících si čínských děti - karako, jsou velmi hezké. Keramika stylu Arita, se vypaluje při teplotách 1350°C. Typické je malování modrou barvou na bílém pozadí. Hlína pochází z hory Izumi v prefektuře Saga. Autor: Nabeshima Gazan. Razítko: Nabeshima Gazan. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 150 ml.
Nabeshima Gazan Nabeshima Gazan Nabeshima Gazan
Čajová souprava Takahashi Rakusai
Překrásná Shigaraki souprava od současného umělce jménem Takahashi Rakusai ( 1924- ), on je čtvrtá generace co dědí toto jméno. Jednu soupravu od tohoto keramika již mám, je velmi podobná, ale přece jiná. Soupravu tvoří hobin a pět šálků. Překrásná přírodní glazura a zpracování vynikající. Shigaraki je druh keramiky z Shiga prefektury v Japonsku. Je to jeden z šesti nejstarších druhů keramiky. Autor: Rakusai Takahashi. Stáří: Kolem roku 1990. Objem: 200 ml.
Takahashi Rakusai Takahashi Rakusai Takahashi Rakusai
Čajová souprava Hosetsu Mizuo
Překrásná Hagi souprava od umělce jménem Hosetsu Mizuo. Soupravu tvoří hobin, yuzamashi a šest šálků, vše je v signovaném boxu. Souprava je z velmi hrubé a porézní hlíny s překrásnou glazurou.  Připravuji v tomto setu archivní zelené puery. Autor: Hosetsu Mizuo. Stáří: Kolem roku 1950. Objem: 180 ml.
Hosetsu Mizuo Hosetsu Mizuo Hosetsu Mizuo
Čajová souprava z pece Tenryu
Překrásná Hagi souprava ze známé japonské pece Tenryu. Hagi keramika má podobné vlastnosti jako yixing, absorbuje vůni čaje a pozitivně jej tak ovlivňuje. Hagi keramika vznikla v Yamaguchi prefektuře v Japonsku. Soupravu tvoří konvička, 6 šálků a signovaný dřevěný box. Souprava má velmi krásnou glazuru a barvy. Pec: Tenryu. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 220 ml.
tenryu tenryu tenryu
Sada šálků kutani
Překrásná sada pěti šálků z kutani porcelánu. Vše je baleno v dřevěném signovaném boxu. Na šálcích jsou ručně malované motivy chrizantémy - Kiku. Šálky jsou decentně malované i uvnitř. Mistr: Zoukuchi. Razítko: Kutani. Stáří: Po roce 1960. Objem: 150 ml.
Kutani Kutani Kutani
Čajová souprava Souma
Překrásná japonská souprava s vnitřní glazurou a překrásným vzorem. Soupravu tvoří konvička, yuzamashi a pět šálků. Tento styl se jmenuje Ohori Soma - pečená keramika. Vyráběla se v prefektuře Fukušima. Na glazuře jsou typické trhliny, jelikož obsahuje hodně železa a po ochlazení po výpalu takto popraská. Na dně šálků i yuzamashi je zlatě malovaný kůň při cvalu. Materiál: Keramika. Stáří: Kolem roku 1940. Objem konvičky je cca 200ml.
Souma Ware Souma Ware Souma Ware
Sada šálků bizen a slévátko
Překrásná sada dvou šálků a jednoho yuzamashi z bizen keramiky. Krásný povrch je způsoben posypáním popele při výpalu přímo na vypalované nádobí. Toto nádobí má velkou absorbční schopnost a díky hrubšímu povrchu neklouže ani mokré. Dobře se s ním pracuje a velmi dobře drží teplo. Materiál: Bizen keramika. Autor: Koudou Kamura. Stáří: Kolem roku 2000. Objem: Šálky cca 80 ml, yuzamashi cca 300 ml.
Bizen_Koudou_Kamura Bizen_Koudou_Kamura Bizen_Koudou_Kamura
Konvička Banko Shouga
Má první banko konvička. Typická kyusu konvička v zelené barvě. Ozdoby na držátku i pokličce jsou pohyblivé. Konvička je malých rozměrů, dobře se s ní pracuje. Materiál: Hlína. Razítko: Shouga. Stáří: Kolem roku 1960. Obsah: Asi 100 ml.
Banko_Shouga Banko_Shouga Banko_Shouga
Konvička Bizen Shibaoka
Japonská bizen konvička v čínském stylu je velmi půvabná. Jedná se o bizen keramiku, kde se při výpalu posype vypalované nádobí popelem a ten udělá tyto zajímavé kresby. Bizen keramika má velké absorbční vlastnosti. Konvička velmi hezky slévá, padně dobře do ruky díky svým rozměrům. Ke konvičce je i signovaný dřevěný box. Materiál: Bizen keramika. Signatura: Kozan Shibaoka. Stáří: Kolem roku 1950. Objem: Přibližně 200 ml.
Konvička Banko Shouga Konvička Banko Shouga Konvička Banko Shouga
Čajová souprava Bizan Yamamiya
Zajímavá souprava s překrásnou barevnou glazurou v dřevěném signovaném boxu. Velmi hezká a praktická souprava 5 šálků, yuzamashi a hobinu. Souprava působí velmi křehkým dojmem, jelikož glazuru tvoří velmi tenký střep z mnoha jemnými krakely. Materiál: Hlína. Razítko: Bizan Yamamiya. Stáří: Kolem roku 1970. Objem: 180 ml.
Čajová souprava Bizan Yamamiya Čajová souprava Bizan Yamamiya Čajová souprava Bizan Yamamiya
Pár větších bizen šálků
Překrásný pár bizen šálků, vypálených dřevem v hrnčínské peci. Bizen keramika vyniká svou tvrdostí a absencí glazury. Šálky jsou v dřevěném boxu se signaturou autora a uvnitř je kus látky s pečetí autora. Materiál: Bizen keramika. Autor: Fumio Mituke. Stáří: Nezjištěno. Objem: 250 ml.
Bizen_Fumio_Mituke Bizen_Fumio_Mituke Bizen_Fumio_Mituke
Čajová hagi souprava z pece Shugetsu
Zajímavá dvoudílná souprava s jemnou barevnou glazurou v dřevěném signovaném boxu. Velmi hezká a praktická souprava hobinu a dvou šálků. Souprava působí velmi křehkým, ikdyž robustním dojmem, jelikož glazuru tvoří velmi tenký střep z mnoha jemnými krakely. Šálky mají kruhovou postavu a zhora jsou jako zakulacený čtverec. Konvička má vysoký okraj a díky tomu vůbec nepálí při slévání. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. V soupravě dělám čerstvé sheng puery. Materiál: Hlína. Razítko: Shugetsu pec. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 270 ml.
Shugetsu kiln Shugetsu kiln Shugetsu kiln
Čajová shigaraki souprava.
Překrásná shigaraki osmidílná souprava s barevnou glazurou v dřevěném signovaném boxu. Velmi hezká a praktická souprava hobinu slévátka a šesti šálků. Konvička je detailně provedena, glazura působí jedinečným dojmem. Shigaraki keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. Shigaraki, znamená keramika z prefekturi Shiga v Japonsku. Materiál: Hlína a glazura. Stáří: Kolem roku 1990. Objem: 200 ml.
Shigaraki Shigaraki Shigaraki
Souprava 5 Arita šálků - Koransha
Naprosto kouzelná sada 5 šálků, japonského Arita porcelánu v signovaném boxu. Šálky působí velmi křehkým dojmem, krásně zvoní, jsou bohatě ručně malované s motivem hroznového vína. Jen hrají modrou barvou. Koransha je velmi ceněný brand známé pece, značky Arita.
Materiál: Porcelán. Signování: Koransha. Stáří: Kolem roku 1990. Objem: 240 ml.
CupOfKoransha CupOfKoransha CupOfKoransha
Čajová Hagi souprava Keien Kaneda.
Překrásná Hagi osmidílná souprava se zajímavou glazurou v dřevěném signovaném boxu a certifikátem. Velmi hezká a praktická souprava hobinu, slévátka a šesti šálků. Konvička je detailně provedena, glazura působí jedinečným křehkým dojmem, slévátko má šikovnou hubičku, radost s tím pracovat. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej.  Materiál: Hlína a glazura. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 150 ml.
Keien Kaneda Keien Kaneda
Čajová souprava Takahashi Rakusai.
Překrásná Shigaraki souprava od současného umělce jménem Takahashi Rakusai ( 1924- ), on je čtvrtá generace co dědí toto jméno. Soupravu tvoří hobin a pět šálků certifikát a signovaný box. Překrásná přírodní glazura a zpracování vynikající. Shigaraki je druh keramiky z Shiga prefektury v Japonsku. Je to jedena z šesti nejstarších druhů keramiky. Autor: Rakusai Takahashi. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 190 ml.
Čajová souprava Takahashi Rakusai Čajová souprava Takahashi Rakusai Čajová souprava Takahashi Rakusai
Čajová Hagi souprava Kiyotakian.
Překrásná Hagi dvanáctidílná souprava se zajímavou glazurou v dřevěném signovaném boxu. Velmi hezká a drobná souprava hobinu, slévátka, pěti šálků a pěti dřevěných podšálků. Konvička je detailně zhotovena, má velmi jemný střep a překrásnou glazuru. Hobin má po stranách výstupky, aby při slévání nepálil do prstů. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. Materiál: Hlína a glazura. Autor: Kyotakian. Stáří: Kolem roku 1960. Objem: 140 ml.
Kiyotakian Kiyotakian Kiyotakian
Čajová  Hagi souprava Tobei Tahara.
Překrásná Hagi dvanáctidílná souprava se zajímavou glazurou v dřevěném signovaném boxu. Velmi hezká a drobná souprava shiboridashi a dvou šálků. Konvička je velmi egronomická a má překrásnou glazuru, jeden šálek je opraven zlatem. Hagi keramika, má podobné vlastnosti jako yixing, také je schopna absorbovat vůni čaje a ovlivňovat jej. Materiál: Hlína a glazura. Autor: Tobei Tahara 12. pokračovatel rodové linie. Stáří: Kolem roku 1960. Objem: 220 ml.
Tobei_TaharaTobei_TaharaTobei_Tahara
Čajová souprava Heian Mitsunobu
Propracovaná porcelánová souprava v dřevěném boxu. Detailní malby přírodních scenérií a ornamentů zdobí tuto soupravu. Na yuzamashi jsou porcelánové výčnělky, aby nás čaj tolik nepálil do prstů. Typické je malování modrou barvou na bílém pozadí. Autor a signatura: Heian Mitsunobu. Objem: 150 ml.
Heian MitsunobuHeian MitsunobuHeian Mitsunobu
Čajová souprava z Kutani Shozo.
Krásná sedmidílná čajová souprava z japonského kutani porcelánu. Styl je Shoza Kutani. Zdobená malbou květin, historických postav a znakem vycházejícího slunce. Je to má "pracovní" souprava, když někam jedu, mám ji s sebou, parádne se s ní pracuje! Stáří: Kolem roku 1950. Objem: Asi 150 ml. Na dně šálků, slévátka i konvičky je razítko Shozo Kutani.
Set Shozo
Set Shozo
Set Shozo
Čajová souprava Seto Ware 1930´.
Překrásná seto ware souprava z 30. let minulého století. Soupravu tvoří konvička a pět šálků. Hrubá přírodní glazura a malované znaky dávají této soupravě svébytný vzhled. Autor: Zatím neznámý. Stáří: Kolem roku 1935. Objem: 150 ml.
Seto Ware
Seto Ware
Seto Ware
Čajová souprava Minguo
Velmi hezká a kompletní vycházková  porcelánová souprava. Soupravu tvoří konvička, šálek a košík na přepravu. Figurální malby jsou velmi hezky provedené. Na konvičce je napsáno, xiang rui qi zhen, na víčku Qing Xin - čistá mysl. Na šálku Shou - dlouhověkost. Ucha jsou též originální. Autor: Mingguo - Republic of China. Stáří: Kolem roku 1912-1945. Objem: Konvice cca 0,5 l a šáleku cca 150 ml.
Mingguo
Mingguo
Mingguo
Souprava 5 Arita šálků  a podšálků - Seiuemon
Překrásná sada 5 šálků, pokliček a dřevených podšálků, japonského Arita porcelánu v signovaném boxu. Šálky působí hladkým dojmem, krásně zvoní, jsou bohatě ručně malované s pestrobarevným  motivem květin. Materiál: Porcelán. Signování: Seiuemon. Stáří: Kolem roku 2007. Objem: 240 ml.

Arita Seiuemon
Arita Seiuemon
Arita Seiuemon
Čajová souprava Chuza Onishi
Překrásná Shigaraki souprava od současného umělce jménem Chuza Onishi (1926- ). Soupravu tvoří shiboridashi, yusamashi, pět šálků a signovaný box. Překrásná práce, velmi hrubý povrch a  vynikající poréznost. Shigaraki je druh keramiky z Shiga prefektury v Japonsku. Je to jedena z šesti nejstarších druhů keramiky. Autor: Chuza Onishi. Stáří: Kolem roku 1970. Objem: 170 ml.
Čajová souprava Chuza Onishi
Čajová souprava Chuza Onishi
Čajová souprava Chuza Onishi

Souprava Gyoku 3 gaiwanů
Soupravu tvoří překrásné tři gaiwany z kamene gyoku (jadeit). Světle zelený kámen s bílou kresbou působí velmi uhlazeně a luxusně. Gaiwany jsou těžší, ale pracuje se s nimi velmi dobře. Kámen pokud se nahřeje tak velmi dlouho udrží teplo. Znamenitý na pití zelených čajů. Autor nezjištěn, stáří také ne. Objem je 220 ml.
Gyoku gaiwany
Gyoku gaiwany
Gyoku gaiwany
Čajová souprava Chitose
Velmi hezká čajová souprava známého mistra. Skládá se z 4 šálků, yuzamashi a hobinu, vše je v signovaném dřevěném boxu s certifikátem a starým propagačním letáčkem. Unjozan je keramika z Shimane prefektury. Tato Chitose keramika s Hakeme povrchovou úpravou, je velmi starou metodou, převzatou z Korei a Číny, glazura se maluje štětcem. Překrásná glazura s kropenatým vzorem zdobí tuto soupravu. Celá souprava je z velmi tenkého materiálu. Materiál: Hlína s glazurou. Dílna - pec: Seiryu-Do. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 150 ml.
Chitose
Chitose
Chitosetea