head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie
» galerie č. 1
» galerie č. 2
» galerie č. 3
» galerie č. 4
» galerie č. 5
» galerie č. 6
» galerie č. 7


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist

    logo      
Galerie konviček a dalších věcí z Yixinské hlíny.


Konvičky, gaiwany a pomůcky.
Taková moje soukromá sbírka věcí z yixingu. Najdete zde popis, fotografie, kdyby jste chtěli nebo znali o té či oné věci více, klidně napište na naše fórum.
     
1. Konvička na Long Jing.
Moc fajn konvička, velmi dobré zpracování, byl k ní certifikát, velmi dobře se zatahovala a hned voněla krásně po čaji. Nádherně z ní teče čaj, hubička je opravdu skvěle zpracovaná. Mám ji moc rád a používám velmi často. Je perfektně vyvážená. Tvar: Studna, navozuje osvěžení, vodu...  Hlína: Zi Sha Ni. Objem cca 200 ml. Stáří: Kolem roku 2000.
Oolong konvička Oolong konvička Oolong konvička
na archivní oolongy Oolong konvička na archivní oolongy
na archivní oolongy Oolong konvička

2. Konvička čínské mince a žába.
Čínské mince, coby symbol prosperity a štěstí, třínohá žába, podobný talisman. Je to velmi dobrá konvička, pro popíjení assamských červených čajů. Detaily velmi precizní, dobře sedí v ruce a čaj bezchybně teče. Hlína: Zi Sha Zi Ni. Objem cca 230 ml.
konvička konvička konvička
konvička konvička konvička
konvička konvička

3. Konvička tykev.
Klasický a častý námět na konvičku. Je výborná pro čaje kde potřebujete dobře rozvinout lístky. Například bílé čaje, zelené čaje, prostě pro úzké lístky. Já v ní dělám bílé čaje. Velmi dobré zpracování. Tvar: Nan Gua " meloun z jihu " Hlína: Moderní Duan Ni. Objem je cca 200 ml.
Konvička tykev Konvička tykev Konvička tykev

4. Konvička na Liu An.
Krásná konvička, mám ji moc rád, používám je pro svůj oblíbený Liu An. Je bohatě zdobená kaligrafií. Velmi dobře těsní a je kvalitně zpracovaná. Dokonale těsní poklička a velmi dobře teče čaj. Hlína: Da Hong Ni. Objem je cca 270 ml.
Konvička Liu An Konvička Liu An Konvička Liu An

5. Konvička na Oolong.
Běžná konvička, taková střední kvalita, ale již je krásně začajovaná, čaji typu tmavé oolongy jako Rou Gui, Shui Hsien, apod. Objem je cca 320 ml. Velmi hezká kaligrafie a precizně zpracovaná poklička dokonale těsní. Hlína: Zi Sha Ni.
Konvička Oolong. Konvička Oolong Konvička Oolong.
Konvička Oolong. Konvička Oolong.

6. Konvička Pařez.

Konvička zpracovaná do profláklého námětu pařezu. Moc hezká, dokonale těsnící poklička, moc hezky vyvážená. Používám ji na nezralé sheng puery. Objem je cca 150 ml. Zpracovaní je místy vynikající a třeba uvnitř jen průměrné. Tvar: Kmen borovice. Hlína: Lu Ni.
Konvička Pařez Konvička Pařez

7. Konvička Ming.
Konvička je na můj oblíbený čaj Liu Pao, je to vynikající konvička, jak tvarem tak zpracováním, kaligrafie i kresby znázorňují zodiac. Moc hezky těsní poklička. Celá konvička je z masívního materiálu, velmi dobře drží teplotu čaje a dokonale teče. Je i velmi dobře vyvážena a dobře se drží v ruce. Objem je cca 250 ml. Hlína: Zi Tao Sha.
Konvička Ming Konvička Ming

8. Konvička Pták.
Vynikající konvička, v mém případě na popíjení tibetského čaje. Dle tradiční připravy konvičku mám ještě nad plamenem, takže proto to opálené razítko. Velmi hezky zabarvená hlína do hnědo zelena. Velmi dobrá kvalita hlíny i zpracování. Objem cca 280 ml. Tvar: Shui Ping. Hlína: Zi Sha Zi Ni s přídavkem kobaltu.
Konvička Pták Konvička Pták
Konvička Pták Konvička Pták

9. Konvička Buddha.
Větší konvička, co používám na čaje z Darjeelingu na první sklizně. Má velmi hezký klasický tvar a z jedné strany kaligrafii a  druhé velmi hezký propracovaná postavička mnicha, asi Bodhidharma. Dokonale těsní poklička a hezky teče čajík, žádné brindání. Objem je cca 500 ml. Hlína: Zi Tao Sha.
Konvička Buddha Konvička Buddha

10. Konvička Slivoň.
Naprosto ideální konvička, krásná kovová barva, výborné zpracování, kaligrafie kolem dokola a na jedné straně větvička slivoně. Poklička moc dobře těsní, čaj velmi dobře teče. Objem je cca 120 ml, proto se hodí dokonale na zralé sheng puery. Hlína: Zi Sha Zi Ni.
Konvička Slivoň Konvička Slivoň
Konvička Slivoň Konvička Slivoň

11. Konvička Bambus.
Moc hezká konvička z kovově tmavé hlíny, vynikající pro zralé shu puery. Dobře drží teplo a dokonale těsní poklička. Velmi hezká kaligrafie a na druhé straně jinak barevnou hlínou kresba bambusové větvičky. Dokonale vyvážená a výborně zpracovaná. Objem je cca 240 ml. Hlína: Zi Sha Zi Ni.
Konvička Bambus Konvička Bambus
Konvička Bambus Konvička Bambus

12. Konvička na Darjeelingy 2. sklizně.
Už ani nevím jak jsem k této konvičce přišel. Ovšem je to výborná konvička, všiměte si velkého otvoru na pokličku, naprosto ideální konvička. Bohužel mojí vinou nepřežila bez úhony pád z " mojí skály " takže má potlučenou pokličku, ale přesto je zcela funkční. Objem je cca 200 ml. Hlína: Zi Tiao Sha. Tvar: Buben z dinastie Han.
Konvička na Darjeelingy Konvička na Darjeelingy Konvička na Darjeelingy
Konvička na Darjeelingy Konvička na Darjeelingy
13. Konvička  " Aladinka " na jasmínové zelené čaje.
Moc hezká a kvalitní konvička, kterou každý hned nazve " Aladinka ", opravdu krásný a zajímavý tvar. Konvička je moc hezky vyvážená, čaj z ní krásně teče a padně dobře do ruky. Hlína: Duan Ni  Tia Sha. Objem je cca 180 ml.
Aladinka Aladinka Aladinka
Aladinka Aladinka Aladinka
14. Konvička  na čaje z Hunan.
Taková typická sympatická konvička na tyhle Heicha zrající čajíky. Hned jak jsem si ji prohlédl jsem věděl, že bude na tyhle čaje. Kvalitní zpracování i hlína. Víčko dokonale těsní a čaj z hubičky velmi dobře teče. Hlína: Duan Ni  Tia Sha. Objem je cca 190 ml.
Hunan Hunan Hunan
Hunan Hunan Hunan
15. Konvička na Da Hong Pao.
Krásná a praktická konvička ve které připravuji Da Hong Pao. Oranžová barva je opravdu nádherná, odstíny jsou do žluta, až zelenkava. Konvička je velmi dobře zpracovaná z kvalitní hlíny, dobře sedí v ruce, velmi dobře se z ní nalévá čaj a je perfektně vyvážená. Hlína: Zhu Ni Tiao Sha. Objem je cca 190ml.
Konvička Huang Ni Huang Ni
Konvička
Huang Ni Huang Ni
Huang Ni Konvička Huang Ni
16. Konvička na zralé sheng puery od rodiny Wang.
Luxusní konvička z Dračí pece od rodiny Wang s vlastní pečetí. Velmi hezká struktura způsobená vypálením dřevem v Dračí peci, dle tradičních postupů. Výborné celoruční zpracování! Velmi dobře se drží a lehce z ní teče čaj, je výborně vyvážená. Používám ji na zralé sheng puery, na ty luxusní kousky. Konev je ve tvaru Shui Ping. Hlína: Duan Ni. Je to krásný šestiůhelník který se nahoře a dole plynule mění v kruh. Rok výroby je 2007. Objem je 120ml.
Wang Konvička Wang Konvička Wang Konvička
Wang Konvička Wang Konvička Wang Konvička
Wang Konvička Wang Konvička Wang Konvička
Wang Konvička Wang Konvička Wang Konvička
17. Konvička Bambus na zelené čajíky v bambusu.
Moc hezká a praktická konvička. Krásně čaj teče a víčko těsní, dokonale sedí v ruce. Má moc hezké detaily a na těle bambusovou větvičku s lístky, je to jednoduchý motiv, ale velmi hezky propracovaný do detailů. Na víčku je hezky a precizně zpracovaný brouk. :-) Kvalitní hlína a velmi dobré zpracování. Objem konvičky je 210ml. Hlína: Zi Sha Zi Ni.
Konvička Bambus
Konvička Bambus Konvička Bambus
Konvička Bambus Konvička Bambus Konvička Bambus
Konvička Bambus Konvička Bambus Konvička Bambus
Konvička Bambus Konvička Bambus Konvička Bambus
18. Konvička z 30 let zrající Zisha hlíny.
Tuto konvičku mám rád od počátku, je taková nenápadná a hned jsem si ji oblíbil. Je vyrobena z 30 let zrající Zisha hlíny a má naprosto úžasnou barvu. Je příjemná na dotek, dobře vyvážená a výborně se drží v ruce. Čaj teče doslova ukázkově. Používám ji na archivní shu puery. Razítko na dně je od Mistra Feng Zhong Hua. Na oušku je Feng a na víčku také Feng Zhong Hua. Ke konvičce je certifikát. Tvar: Xi Shi " Konev Krásky ". Objem je 185ml. Hlína: Pin Zi Ni.
30 30 30
30 30 30
30 30 30
30 30
19. Konvička Richness " hojnost " na Dan Cong oolongy.
Konvička je velmi zajímavá, uplně mě uchvátila, zajímavý tvar, výborná hlína a velmi dobré zpracování. V pokličce má 2 otvory a je na ní krásná rytba květiny. Výborně těsní a čaj velmi dobře teče. Hlína: Zi Sha Zi Ni. Razítko na dně je od Mistra Yin Xuan Pei. Na oušku je Yin a na víčku také Yin Xuan Pei. Objem je 180 ml. 
Richness Richness Richness
Richness Richness Richness
Richness Richness Richness
20. Konvička Dračí Vejce " vrásčité vejce " na zelené čaje typu Long Jing.
Konvička je velmi roztomilá a zajímavá. Klasický tvar Dračí Vejce - Long Dan. Moc dobře padne do ruky, na zelené čaje je ideální, čaj velmi dobře teče. Hlína: Zhu Ni. Razítko na dně je od Mistra Xu Wei Qiang. Na oušku je Xu a na víčku také Xu, Wei Qiang. Objem je 130 ml.
Konvička Dračí Vejce Konvička Dračí Vejce Konvička Dračí Vejce
Konvička Dračí Vejce Konvička Dračí Vejce Konvička Dračí Vejce
Konvička Dračí Vejce Konvička Dračí Vejce Konvička Dračí Vejce
Konvička Dračí Vejce

tea