head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie
» galerie č. 1
» galerie č. 2
» galerie č. 3
» galerie č. 4
» galerie č. 5
» galerie č. 6
» galerie č. 7


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist
.
    logo      
Galerie konviček a dalších věcí z Yixinské hlíny.
.
Konvičky
Taková moje soukromá sbírka věcí z yixingu. Najdete zde popis, fotografie, kdyby jste chtěli nebo znali o té či oné věci více, klidně napište na naše fórum.
.
121. 
" Vlnky Wan Fen "
Konvička tvaru válce s vlnkami. Krásně hladce slévá, je dobře vyvážená a velmi dobře zpracovaná. Dno konvice je vtaženo dovnitř, má tři nožičky, ouško i hubička jsou zdobené. Vynikající na sheng puery z továrny Xiaguan. Materiál: Hrubší Hei Ni s hrubou Duan Ni. Razítko mistra na pokličce: Wan Fen. Dílna: Zhong Guo Yixing - 1. Yixingská továrna. Stáří: Kolem roku 1980. Objem: 200 ml.
FanFeng vlnky
FanFeng vlnky
FanFeng vlnky
FanFeng vlnky
FanFeng vlnky
FanFeng vlnky
122. " Ruding Zi Ni "
Konvička tradičního ruding tvaru. Krásně hladce slévá, je dobře vyvážená a velmi dobře zpracovaná. Dno konvice je vtaženo dovnitř, má tři špičatější nožičky. Materiál: Hrubší Zi Ni. Razítko mistra na pokličce: Zhou Hu Rong. Dílna: Zhou Hu Rong Zi Sha Zuo Pin. Stáří: 2014. Objem: 200 ml.
Ruding_ZhouHuRongRuding_ZhouHuRongRuding_ZhouHuRong
Ruding_ZhouHuRongRuding_ZhouHuRongRuding_ZhouHuRong

123. " Gao Xiao Zi Ni "
Konvička tradičního stylu shui ping, ozdobně okovaná cínem. Celou sadu tvoří konvička, 4 šálky a tácek. Vše je okováno cínem s motivem draků, netopýrů, ryb a motýlů. Krásně hladce slévá, je dobře vyvážená a velmi dobře zpracovaná. Materiál: Zi Ni a cín. Razítko mistra na konvičce: Gao Xiao. Razítko na tácu: Zhong Guo Yixing. Stáří: 20. století. Objem: 220 ml.
Gao Xiao
Gao Xiao
Gao Xiao
Gao Xiao
Gao Xiao
Gao Xiao

124. " Drak & Kapr, slévátko, Zi Ni "
Konvička stylu shui ping - kapr měnící se v draka, reliéfně vyobrazeno. Jedná se o set spolu se slévátkem, dělaný na zakázku pro jednu čajovnu, která je vyobrazena na razítku. Krásně hladce slévá, je dobře vyvážená, snadno se s ní pracuje. Slévátko je rovněž velmi propracované a snadno se s ním slévá. Hlína: Zi Ni. Stáří: 2003. Objem konvičky i slévátka je shodný: 200 ml.
Drak&Kapr
Kapr&Drak
Kapr&Drak
Kapr&Drak
Kapr&Drak
Kapr&Drak
125. " Gong Dao slévátko a dva šálky, Zi Ni "
Gong Dao neboli slévátko a dva šálky ze Zi Ni hlíny. Krásně hladce slévá, tvar je velmi zajímavý florální, včetně šálků, ty mají na spodku lístek. Slévátko i šálky jsou velmi propracované a snadno se s nimi pracuje. Hlína: Zi Ni. Razítko továrny: Zhong Guo Yixing - 1. Yixingská továrna. Stáří: 2000. Objem konvičky je 180 ml a každý šálek má objem 60 ml.
Gong Dao
Gong Dao
Gong Dao

Gong Dao

126. " Yang Xian Fu "
Konvička s velmi širokým a tudíž neskutečně praktickým otvorem z velmi kvalitní hlíny. Konvička je velmi dobře zpracovaná, linie lahodí oku a vybízejí k obdivu. Krásně hladce slévá, dobře padne do ruky a je velmi dobře vyvážená. Uvnitř je jeden veký otvor do hubičky. Hlína: Zhu Ni Zhao Zhuang. Razítko: Yang Xian Zhu Ni Fu. Stáří: 1900-1940. Objem konvičky je 120 ml.
Yang Xian Fu
Yang Xian Fu
Yang Xian Fu
Yang Xian Fu
Yang Xian Fu
Yang Xian Fu
127. " Bambus - Magetsu en Seito "
Překrásná konvička v bambusovém stylu. Konvička je velmi dobře zpracovaná, linie lahodí oku a vybízejí k obdivu, zejména víčko s linií ouška, je naprosto perfektní. Krásně hladce slévá, dobře padne do ruky a je velmi dobře vyvážená.  Hlína: Hong Ni. Razítko: dílna Magetsu en Seito. Stáří: přibližně 1980. Objem konvičky je 180 ml.
Bambus
Bambus
Bambus
Bambus
Bambus
Bambus

128. " Dýně, Zheng Xiao Fang "
Překrásná konvička ve tvaru dýně. Konvička je velmi dobře zpracovaná, linie lahodí oku a vybízejí k obdivu. Krásně hladce slévá díky velikému sítku, dobře padne do ruky a je velmi dobře vyvážená.  Hlína: Hei Ni s hrubou Zi Ni. Razítko: Zheng Xiao Wang, konvička má razítko na dně, oušku, víčku i uvnitř konvičky. Stáří: přibližně 2010. Objem konvičky je 220 ml.
Zheng Xiao Fang
Zheng Xiao Fang
Zheng Xiao Fang
Zheng Xiao Fang
Zheng Xiao Fang
Zheng Xiao Fang
129. " Shi Pao, Wu Dexiang "
Překrásná konvička stylu Shi Pao, kamenná naběračka. Konvička je velmi dobře zpracovaná, linie lahodí oku a vybízejí k obdivu. Krásně hladce slévá díky velikému sítku, delší hubičce, dobře padne do ruky a je velmi dobře vyvážená. Konvička velmi dobře pracuje se zelenými čaji. Hlína: Hei Ni s hrubou Zi Ni. Razítko: Wu De Xiang, konvička má razítko na dně, oušku, víčku i uvnitř konvičky. Stáří: přibližně 2010. Objem konvičky je 220 ml.
ShiPao_WuDeXiang
ShiPao_WuDeXiang
ShiPao_WuDeXiang
ShiPao_WuDeXiang

ShiPao_WuDeXiang


tea