head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Nádobí      
    Pomůcky    
Příprava čaje
Voda a ohřev
Skladování
  Fotogalerie  
Porcelán
Yixing galerie
» galerie č. 1
» galerie č. 2
» galerie č. 3
» galerie č. 4
» galerie č. 5
» galerie č. 6
» galerie č. 7


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastni a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

TOPlist    logo      
Galerie konviček a dalších věcí z Yixinské hlíny.


Konvičky
Taková moje soukromá sbírka věcí z yixingu. Najdete zde popis, fotografie, kdyby jste chtěli nebo znali o té či oné věci více, klidně napište na naše fórum.
     
21. Konvička Duan Zhi ve stylu " Gong Chuna " na čerstvé shengy.
Moc fajn konvička, velmi dobré zpracování, velmi dobře se zatahovala a hned voněla krásně po čaji. Nádherně z ní teče čaj, hubička je opravdu skvěle zpracovaná a víčko velmi dobře těsní. Na stěnách jsou květy a různé ornamenty. Mám ji moc rád a používám velmi často. Je perfektně vyvážená. Mistr: Shen Yun. Tvar: Starý pařez. Hlína:  Lu Ni, "Huang Ni" to znamená žlutá hlína, jen dle barvy. Objem cca 150 ml.
Duan Zhi
Duan Zhi Duan Zhi
Duan Zhi Duan Zhi Duan Zhi
Duan Zhi Duan Zhi

22. Konvička Javorový list na Darjeelingy podzimní sklizně.
Netradiční konvička kterou jsem zasvětil na čaje z Darjeelingu podzimním sklizním. Jde o velmi hezké zpracování a netradiční vzhled. Malované javorové listy jsou opravdu parádní, je jich celkem pět. Konvička krásně teče, dokonale těsní a velmi zjemňuje tyto podzimní čaje. Mistr: Fan Li Ying. Hlína: Zi Ni listy jsou z Hong Ni. Objem cca 200 ml.
javor javor javor
javor javor javor
javor javor javor
23. Konvička Rybář na Shui Hsien.
Takto konvička mě dostala na první pohled, víčko coby rybářský kloubouk, tmavá barva, hned jsem věděl že bude na Wu Yi oolongy a hned na Shui Hsien - Vodní Víla. Krásně teče a těsný, je moc hezky provedena, zvlášť vnitřek a zespodu má rytý a barvený certifikát. Velmi dobře a rychle se zatáhla a po pár čajování krásně voní. Kvalitní hlína a zpracování. Mistr: Xu Zhijian. Hlína: Zi Ni ze spodních vrstev. Objem cca 140 ml.
Rybář Rybář Rybář
Rybář Rybář Rybář
Rybář Rybář Rybář

24. konvička Blahobyt na Rou Gui oolongy.
Příjemná konvička velmi hezkého a uhlazeného vzhledu. Krásné rytiny, velmi hezké zpracování, krásně teče i těsní, opravdu povedená práce z kvalitního materiálu a velmi dobře drží teplo. Dokonalá harmonie a vyváženosst všech prvků, konvička mě zaujala hned na první pohled. Zasvětli jsem ji Wu Yi oolongům a přímo Rou Gui. Mistr: Xu Zhijian. Hlína Pin Zi Ni, hloubková a velmi tvrdá. Objem je cca 200 ml.
Wealth Wealth Wealth
Wealth Wealth Wealth
Wealth Wealth Wealth
Wealth Wealth

25. Yurun na zelené čaje drsnější, typu Yunnan Mao Feng.

Ladná konvička, krásných tvarů, co jen vyvažuje drsnější charakter zelených drsnějších čajů z Yunnanu. Velmi hezké zpracování a kvalitní hlína. Krásná kresba a kaligrafie je vyřezána na konvičku před vypálením. Precizně zpracované víčko velmi dobře těsní, konvička krásně teče a velmi dobře sedí v ruce. Mistr: Xu Zhijian. Hlína: Zi Ni. Objem cca 210 ml.
Yurun Yurun Yurun
Yurun Yurun Yurun
Yurun Yurun Yurun
26. Konvička Nan Gua " Veselý meloun " na tradiční Tie Guan Yin.
Můj velmi cenný kousek a zároveň moc praktická konvička. Konvička pochází z počátku 20. století. S touto konvičkou je radost čajovat, nebo se na ni jen tak dívat. Konvička krásně padne do ruky, velmi dobře se drží a je skvěle vyvážená. Opravdu mistrovská práce, materiál je rovněž skvělý, do detailů zpracovaná celá konvička hlavně víčko je úplně vypiplané. Hubičku to má tradiční takže jeden otvor, ale u celo listových čajů není problém a konečně se může využít jehla z kung-fu soupravy. Na boku konvičky je starým Chuanem neboli " pečetním písmem " napsáno " veselý meloun ". Na druhé straně jsou verše, " Boží meloun zasévá čtyři roční období. " a " Tento pramen teče na věky. "  v přeneseném slova smyslu je to jako dokola se opakující čtyři roční období. Materiál je  na povrchu velmi lesklý a hebký, přitom struktura a barva je jako " prasečí játra ", konev je vypálena v Dračí peci zakrytým způsobem. Tvar je meloun což v Číně je symbol blahobytu. Razítko: Dílna - A Man Tuo Shi. Mistr je na víčku: Chen Man Shen. Hlína: Zi Ni, vzácný druh zvaný Zhu Gan Ni " Vepří játra " dle barvy a struktury. Objem: 150 ml.
Nan Gua Nan Gua Nan Gua
Nan Gua Nan Gua Nan Gua
Nan Gua Nan Gua Nan Gua
Nan Gua Nan Gua
Nan Gua Nan Gua Nan Gua
Nan Gua Nan Gua Nan Gua
Nan Gua Nan Gua
27. Zhu Qi, konvička na shu puery lisované do bambusu.
Zajímavá a velmi kvalitně zpracovaná konvička. Hned jak jsem ji viděl tak bylo rozhodnuto na jaké čaje ji budu používat. Ouško, hubička i víčko je zpracováno stylem bambus, na jedné straně je kaligrafie a na druhé velmi hezká kresba chatky na skále se stromy a oblohou. Čaj z konvičky velmi dobře  teče, krásně padne do ruky, celkově se s konvičkou velmi dobře pracuje. Hlína: Zi Ni s obsahem manganu a pyritu. Hong Ni na ozdoby a na písmo zeleno modrá hlína - tekutá hlína s kobaltem. Mistr: Feng Xuefeng. Razítko: Feng Xuefeng, Ouško: Feng. Víčko: Feng Xuefeng. Výroba: 2007. Objem: 200 ml.
Zhu Qi Zhu Qi Zhu Qi
Zhu Qi Zhu Qi Zhu Qi
Zhu Qi Zhu Qi Zhu Qi
Zhu Qi Zhu Qi Zhu Qi
Zhu Qi Zhu Qi Zhu Qi
Zhu Qi
28. Lao Zhu Ni "Lev", konvička na tradiční Dong Ding.
Parádní konvička na oolongy. Bezvadné provedení a velmi kvalitní materiál. Výborně teče a díky praktickému velkému otvoru pro pokličku je to vynikající pracovní nástroj. Konvička parádně sedne do ruky a je výtečně vyvážená. U téhle konvičky se mi uplně chce říct, Zhu Ni je prostě Zhu Ni. Hlína: Materiál je min. 10 let zrající Zhu Ni. Stáří: 2008. Objem: 140 ml.
Lev Lev Lev
Lev Lev Lev
Lev Lev Lev
Lev Lev Lev
Lev Lev Lev
29. Longevity " Dlouhověkost " konvička na Huang Cha.
Konvičku která nese název " Dlouhověkost " jsem zasvětil na žluté čaje. Myslím že jí to sedne a je na ně jako dělaná. Vypadají v ní velmi kontrastně. Konvička je perfektně vyvážená, skvěle teče a má ideální objem. Zpracování je velmi pečlivé do všech detailů. Víčko je velmi hezky zpracováno, tekutou hlínou, jsou netopýři a na těle znaky sklánějící se pod stejným úhlem. Konvička má vyšší zvonivý zvuk, podobně jako Zhu Ni. Hlína: Hei Ni Tiao Sha s částěčky Zhu Ni, Zi Ni nebo Hong Ni. Objem je 140 ml.
Longevity Longevity Longevity
Longevity Longevity Longevity
Longevity Longevity Longevity
Longevity Longevity
30. Buben " Drum " na Zheng Shan Xiao Zhong.
Do detailů propracovaný buben mě uchvátil na první pohled. Krásné zpracovaní, detaily, vyváženost a robustní vzhled při malé hmotnosti, no to se musí osahat. Krásně teče, sedí v ruce dokonale a stále si jej musím prohlížet a nacházet v něm cosi nového. Zasvětil jsem jej na " Lapsang Souschong ". Hlína je Zi Tiao Sha. Mistr: Jian Yue. Objem 250 ml.
Buben Buben Buben
Buben Buben Buben
Buben Buben Buben
Buben Buben Buben
Buben Buben Buben
Buben Buben
31. Charming Line konvička " Kouzelné linie " na Japonský čaj Hojicha.
Opravdu okouzlující linie této konvičky, která je velmi dobře a detailně zpracovaná. Na první pohled mě učarovala, je to zajímavý nápad a myslím dost složité na samotnou ruční výrobu. Kvalitní práce i materiál. Konvičke je vyvážená, dobře padne do ruky a velmi dobře teče a snadno se s ní pracuje. V konvičce připravuji japonský "oolong" Hojicha. Hlína: Zi Ni. Mistr: Ling Yan Qin. Objem: 140 ml.
Kouzelné linie Kouzelné linie Kouzelné linie
Kouzelné linie Kouzelné linie Kouzelné linie
Kouzelné linie Kouzelné linie Kouzelné linie
Kouzelné linie Kouzelné linie Kouzelné linie
Kouzelné linie
32. " Zlatá rybka " konvička na Japonské čaje typu Sencha.
Takové zajímavé provedení z naší fauny. Moc mě to zaujalo a hned jsem viděl že na čaje typu Sencha to bude ideální konev. Je do detailů propracovaná, ty oči a šupiny jsou opravdu krásné. Konvička znamenitě teče a díky rozšířenému oušku výborně padne do ruky. Nápadité provedení. Materiál i zpracovaní je tedy velmi dobré. Konvička je tedy určena na japonské čaje typu Sencha. Materiál: Mo Lu Ni. Mistr: Fang Shi. Razítko: Fang Shi Hu Yi. Objem: 140 ml.
Zlatá rybka Zlatá rybka Zlatá rybka
Zlatá rybka Zlatá rybka Zlatá rybka
Zlatá rybka Zlatá rybka Zlatá rybka
Zlatá rybka Zlatá rybka
33. " Xi Shi " z dračí pece na Gruzii.
Překrásně zpracovaná Xi Shi  z dračí pece, vypálená tradičním způsobem. Krásná textura kterou umí otevřený oheň v Dračí peci dělá z každé této konve nenapodobitelný originál. Precizně zpracovaná konvička, krásně padne do ruky a velmi dobře z konvičky teče čajík. Je i výborně vyvážená. konvičku jsem si hned oblíbil, připravuji v konvičce tradiční Gruzínský červený čaj. Materiál: Qing Hui Ni. Mistr: Yao Bian Wan. Razítko: Yao Bian Wan. Objem: 150 ml.
Xi Shi Xi Shi Xi Shi
Xi Shi Xi Shi Xi Shi
Xi Shi Xi Shi Xi Shi
Xi Shi Xi Shi Xi Shi
Xi Shi Xi Shi Xi Shi
Xi Shi
34. " Jun De " Zhu Ni  na zelené čaje.
Zajímavá nefiltrovaná Zhu Ni v krásném tvaru. Konvička má těžší víčko které dokonale sedne, konvička je vyvážená, krásně a plynule teče. Razítko je pod ouškem, což je malinko neobvyklé, ale velmi hezké. Kvalitní konvička, harmonické a pečlivé zpracování i materiál. Připravuji v konvičce jemnější zelené čaje na které nemám extra konvičku, ale jsou si podobné. Materiál: Zhu Ni velmi vysoké kvality. Mistr: není znám. Na razítku je napsáno Ju De. Stáří: 1900 až 1960 dle prodejce. Objem: 100 ml.
Jun De Jun De Jun De
Jun De Jun De Jun De
Jun De Jun De Jun De
Jun De Jun De Jun De
Jun De Jun De
35. " Long " konvička na zelený čaj " Dračí oči ".
Tato konvička která znázorňuje draka, coby v Čínské mytologii je vodní zvíře mi padla do oka hned napoprvé. Konvička jak já říkám má " ducha ". Opravdu zajímavě zpracovaná konev z kvalitního materiálu. Detaily nejsou sice do detailu zpracované, ale jako celek působí velmi harmonicky a zajímavě. Je výborně vyvážená a díky hubičce co znázorňuje dračí tlamu, velmi hezky a netradičně teče. Opravdu je to podívaná. Na pokličce je velmi hezký prstýnek z hlíny a konvička i když má jen tři nohy je naprosto stabilní. Konvička je vyrobena dle prodejce v roce 1970. Mistr: Wang Chao Yang. Razítko: Wang Chao Yang. Hlína: Qing Shui Ni. Objem je 220 ml.
Long Long Long
Long Long Long
Long Long Long
Long Long Long
36. " Hrající si děti " Konvička na  shu puery v citrusech.
Sympatická konvička z míchané žluté hlíny ( Lu Ni Zisha ), která si sama řekla na jaký čaj bude používána. Konvička je velmi hezká s uhlazenými tvary, moc dobře slévá, je vyvážená a hezky sedí v ruce, tudíž se s ní velmi šikovně pracuje. Konvička je s barvenou rytinou, zachycující si děti při hraní v přírodě. Materiál: Míchaná Lu Ni. Tedy obecně Zi Tiao Sha. Konvička je z roku 2008. Mistr: Xiao Yong. Razítko:  Xiao Yong. Objem: 290 ml.
Xiao Yong Xiao Yong Xiao Yong
Xiao Yong Xiao Yong Xiao Yong
Xiao Yong Xiao Yong Xiao Yong
Xiao Yong Xiao Yong Xiao Yong
Xiao Yong
37. " Šestihranná Zhu Ni konvička " na Thajské oolongy.
Zajímavá konvička z kvalitního materiálu upoutá každého na první pohled. Moc hezky a kvalitně zpracovaná s neotřelým tvarem. Šesti hran který je nahoře i dole hladce zpracován do kruhového tvaru, spolu s postupným rozšiřováním, je opravdu nádhera. Krásné víčko také hezky zpracované s jemnou drážkou, provedenou velmi precizně. Konvička je výborná pracovní i výstavní konev, hezky slévá, ale má uvnitř jeden otvor jak se to dříve dělalo, takže je dobré mít po ruce šťouchátko z Kung Fu sady nebo párátko či špejli. Tyto konve je dobré používat na celo listové čaje, právě třeba na oolongy. Konvička nese známky vypálení v dračí peci. Materiál: Kvalitní nefiltrovaná Zhu Ni. Mistr: Yi Gong. Razítko či podpis: Yi Gong, a věta či přísloví " Počasí se náhle stalo skvělým. " Stáří: Dle prodejce je 1900-1960. Objem: 150 ml.
Yi Gong Yi Gong Yi Gong
Yi Gong Yi Gong Yi Gong
Yi Gong Yi Gong Yi Gong
Yi Gong Yi Gong Yi Gong
38. " Hrubá Zhu Ni z Fu Ji " konvička na Phoenixe.
Tahle konvička je jeden z mých nejlepších kousků. Je to moc krásná hrubá Zhu Ni s kousky železné rudy, ale na dotek je velmi hladká. Hezky zpracovaná, dokonale zalícované víčko s tělem konvičky a ouško je na vnitřku sploštělé a díky tomu parádně padne do ruky při slévaní. Slévá moc hezky, uvnitř je jeden otvor jak se to kdysi dělávalo. Tato konvička mě doslova učarovala, všiměte si hlavně detailů, je to paráda. Připravuji v konvičce Phoenixe. Stáří: Qing Dynasty. Razítko: Famózní " Dílna " Fu Ji. Mistr: není zjištěn. Objem je 180 ml.
Fu Ji Fu Ji Fu Ji
Fu Ji Fu Ji Fu Ji
Fu Ji Fu Ji Fu Ji
Fu Ji Fu Ji Fu Ji
Fu Ji
39. " Lotos " konvička na jemné zelené čaje typu Mao Jian.
Konvička ve tvaru lotosu, tedy zejména víčko, je zajímavým nápadem jak elegantně zvýraznit a oživit konvičku. Mám takové nápady moc rád. Konvička přestože není žádným precizním kouskem je přesto moje oblíbená. Kuličky ve víčku coby tyčinky lotosu jsou volně uložené a v dvojitém víčku se pohybují. Je to moc hezké a nápadité, hlavně při nalévání čaje slyšíte jejich zvuk, opravdu originální. Konvička velmi hezky slévá a dobře padne do ruky. Hlína: Zi Ni, tělo a víčko. Hei Ni, ouško, hubička, kuličky ve víčku a hlavička na víčku. Stáří: 1960 - dle prodejce. Razítko: Zhong Guo Yixing - 1. Yixingská továrna. Objem: 150 ml.
Lotos
Lotos Lotos
Lotos Lotos Lotos
Lotos Lotos Lotos
Lotos Lotos Lotos
Lotos Lotos
40. " Zavřená květina "  konvička na Nai Xian Ginshan.
Konvička velmi ladných a uhlazených tvarů, kterou hojně používám na oolong Nai Xian Ginshan. Konev je vypálená starým způsobem v Dračí peci, to má za následek neopakovatelnou texturu na povrchu. Zpracování je dobré, konvička dobře slévá a padne do ruky jak ulitá. :-)  Materiál: PuEr Zisha, ( což je mix Zi Ni a Lu Ni, dle neověřených údajů pochází z oblasti mezi Dračím a Zeleným vrchem. ). Mistr: Yao Bian Wan. Razítko: Yao Bian Wan. Objem: 120 ml. Stáří: 1900 - 1960 dle prodejce.
Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr
Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr
Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr
Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr
Yao Bian PuEr Yao Bian PuEr

tea